FlAsh_7

Co u digitálních zrcadlovek znamená funkce DÁLKOMĚR a co dělá?

Odpovědi
elkon

Ostření, neboli nastavení vzdálenosti od snímaného předmětu, se na fotoaparátu řeší na principu dvojobrazového (koincidenčního) dálkoměru, kdy do zorného pole jsou promítány dva obrazy – zaostřeno je v okamžiku, kdy oba obrazy splynou (koincidují).

dubraro

Ukazuje, v jaké vzdálenosti je zaostřený předmět od fotoaparátu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dubraro

elkon:
Toto se netýká digitálních zrcadlovek, takto to funguje u analogového aparátu. Digitální zrcadlovky zaostřují na principu detekce fázového posunu.