moncl

Co to znamená „lol“

Vidím to dost často v komentářích na you tube a jiných stránkách.Je to nějaká nadávka?

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-lol-rofl-brb-a-jine-zkratky

tady jsou další

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_zkratek_v_on­line_diskus%C3%AD­ch

Další odpovědi
quentos

ne, není to nadávka, je to zkratka anglického „laughing out loud“ – směju se nahlas.
Při využití modré lišty byste měl odpověď hned, otázka je tu posté.

annas

Lol – nespisovný výraz, citoslovce nejednoznačného významu, zpravidla ironicky zklamání či nepříjemné překvapení, jindy posměchu či pobavení. Pochází z angličtiny – akronymum lot of laughing – doslova spousta smíchu, užívá se v SMS, v chatech, později i v mluvené řeči. Patří do slangu současné mládeže.

SNČ

Vojtěch

Je to zkratka z anglického „Laughing Out Loud“, česky „hlasitý smích“.

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/LOL

štamgast

LOL=Vyjadření smíchu, varianta slova Rofl, Laughing Out Loud-hlasitý smích.
P.S.: Rofl je Laughing On FLoor-Směju se a válím se na podlaze. Obě bývá myšleno ironicky.

annas

I když byla již otázka položená, doplnila jsem širší význam zkratky podle Slovníku nespisovné češtiny.