zeeue

Co to znamená, když někomu někdo řekne, že je „koště“?

:) je spíše poznámka vůči vzhledu, vůči zručnosti nebo vůči povaze???

Nejlepší odpověď
annas

Nakoukla jsem do SNČ a jsem překvapena dnešními významy. .

Jinak jako koště se označovala žena, která byla nehezká, hubená.

Koště = 1. nemajetný vězeň, konající drobné , většinou úklidové práce, nejčastěji za tabák.
2. podřadný vězeň
3. homosexuál nebo vězeň poskytující sexuální služby.

Další odpovědi
pl4toon

Je to myšleno jako hodnocení povahy. Člověk bez sebevědomí, bez kuráže, zbabělec, který se sebou nechá bez odporu „zametat“.
Doplňuji:
Může tím být myšleno i jako hodnocení vzhledu, ale tam se IMHO spíše použije fráze „jako koště“.

zjentek

  1. když někdo někomu řekne, že je koště, které dobře mete, tak mu vlastně lichotí, že je šikovný, i když ve skutečnosti tím asi říká, že je hloupý, protože sebou nechá zametat.
  2. koště taky vymete každý kout (podnik, zábava, akce) ,)

Doplňuji:
takže vůči zručnosti ,)

ahold

Já bych to spíše cítila jako ohodnocení „zručnosti“.
Něco, jako podržtaška. Nešika, nemehlo, dobrý jen na nenáročnou práci.

Braník

Kvůli zručnosti ani povaze ne,spíše kvůli vzhledu,chová­ní,oblékání a taky
že mění často partnery,jde skoro s každým.

anonym

Básničku Miroslava Horníčka, která se týká tématu mi někdo lepší než pan Horníček smazal i s odkazem na TV pořad, kde byla "báseň " prezentována. Pokud si někdo myslí, že pan Horníček a veřejno právní TV je něco závadného, tak to už fakt nechápu.

Naše Kačka, zámé KOŠTĚ
nevdala se a šla k poště.
Od té doby, naše Kačka
nejlepší je poštěvačka!

A teď mi někdo vysvětlete, co je na tomto příspěvku vulgárního nebo závadného atd.

annas

Ad Bohemica. Horníček musel význam znát. Ten, kdo smazal, nevěděl

poštěvačka – kdo poštívá (dnes poštvává); podněcovatelka, popichovačka, štváčka. Je i mužská varianta – poštívač, poštěvač…

anonym

Ano, z obsahu uvedené básničky tuším, že „koště“ je něco jako ženština, která vymete kdeco a roznáší drby (tedy často i poštovní doručovatelka).

anonym

Ano, milá Annas, bohužel hloupost vládne…

briketka10

:))

anonym

http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/101233834­58-pribehy-slavnych/4052351­00211013-hovorove-hornas/titulky/

zjentek

braník, v tomto případě se používá slovo „vůči“, jak píše zeeue, ne „kvůli“, jak píšeš ty. Jsi tady na poradně.

zjentek

braník, nesplet jsi si koště s flundrou ludrou, děvkou nebo tak něco? Co?

vagra

:)