Rokio

Co to znamená, když má někdo papíry na hlavu?

Nevyjadřuje to fakt, že daná osoba má například dluhopisy či akcie, nebo to znamená úplně něco jiného?

A znáte někoho (klidně i přes internet), kdo je má? Rád bych od vás slyšel, kdo je jejich vlastníkem (poznámka: Neuvádějte celé jméno, ale stačí jenom stručný popis nebo přezdívka.).

Nejlepší odpověď
annas

1.Ten, kdo pracuje s dětimi, musí být duševně zdravý, tedy zdravotně způsobilý učit a vychovávat děti. .Nevím, zda se tpotvrzení í od lékaře vyžaduje i v současnosti, ale ve školství byl povinný

2. Papíry na hlavu je obecný název pro různé nálezy a diagnózy vystavené pedagogicko- psychologickou poradnou, psychologem nebo psychiatrem pro dítě, které trpí např. poruchami učení nebo chování, třeba pro autisty, poruchy dys… atd.

Další odpovědi
Dochy

„Papíry na hlavu“ znám především jako pejorativ… Tedy bod „2“ od annas.
Není nutné aby daná osoba byla zbavena svéprávnosti, a ani to nemusí být vyloženě „blázen“ – slovo „blázen“ (pokud už bych použil) bych použil pro opravdu silné postižení výrazně omezující schopnosti jedince až k neschopnosti vést „normální“ život. Pod „papíry na hlavu“ se může schovat téměř jakákoli psychiatrická (možná i psychologická) porucha

quentos

Je psychicky nemocný/narušený, lidově řečeno blázen.
Znám jednu takovou osobně a dva takovou jsem znal přes internet – jedna chodila i na tento server. Ona osobní známá trpí bludy a stihomamem (celý život byla učitelka a zřejmě ji to na stáří tímto způsobem poznamenalo), ta přes internet byla pro změnu fobiatik – v jednom kuse se něčeho bála (sociální fobie apod.) a ten druhej přes internet trpí panickou poruchou a agorafobií.

Kepler

Domnívám se, že je to lidový název pro člověka, který je soudem určen jako nesvéprávný. Ten musí mít svého opatrovníka a není trestně zodpovědný za své činy. Nejde o člověka, který má nějakou úchylku či fóbiii.