Adelam

Co to znamená fotoautotrofní?

Na wikipedii jsem se dočetla, které organismy jsou fotoautotrofní, ale nikde nemůžu najít, co vlastně znamená, proto bych prosila o vysvětlení.
Díky

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

To jsou „zelené“ organismy, které čerpají energii ze slunečního záření, tzn. rostliny, řasy a sinice (ovšem u sinic je to trošku jinak). Jsou zkrátka schopné fotosyntézy.

Další odpovědi
gecco

Autotrofní jsou organismy, které jsou schopny přímo zpracovávat oxid ohličitý (příp. uhelnatý)… Fotoautotropní to ´umí´ za přispění světla (světelné energie)- fotosyntéza.
Heterotrofní pak získávají uhlík z organických sloučenin.

Luxx

toto slovo se skládá ze tří dílčích slov.. foto – světlo, fotony; auto – vlastní, samo (třeba když provádím automasáž, tak masíruju sama sebe); trofie – úživnost, výživa

a zbytek popsali ostatní :)