Co to znamená demoverze hry?

dobrý den. potřebovala bych vědět, co to znamená demoverze u hry? Já si koupila CD s hrami a mám tam napsáno, že jedna (ta, na kterou jsem se nejvíce těšila) je demoverze. Nevím co to znamená. Poradíte mi? Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Demoverze (anglicky demoware nebo též trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi která je omezená v jednom či více směrech.
Doplňuji:
program funguje po určitý počet dnů od instalace
může být spuštěn jen několikrát (určený počet)
přidává identifikační značky k produktu, časté s obrazovým a video editačním demoverzí
zabraňuje uložení projektů, nebo souborů, jako u editorů zvuku a 3D modelingu
je limitován na určité dny uživání (každý den, kdy program používáte se počítá)
ukončí se po nastavené časové periodě (typicky mezi 5ti a 60ti minutami)
je limitován v počtu použití některých důležitých funkcí (například vypalování CD)

Zdroj: encyklopedie

Další odpovědi
GangstaHelper

Demo, od slova Demonstration – ukázka. Je to jen ukázková verze hry, omezení bývají různá:

omezení v době hraní
omezení v možnostech hry
jen několik úrovní
někdy ale třeba jen reklama

Michal

Ukázka ze hry. Hra má třeba10 levelů,demo verze ti ukáže 2levely a ty se rozhodneš zdali se ti líbí.

leachim

to je cast ze plne hry