Co to znamená být somaticky nemocný? Či také, co to je somatické onemocnění?

somatické onemocnění

Nejlepší odpověď
kropitko

nevím jestli se správně vyjádřím,ale jelikož soma,pochází z řečtiny a znamená tělo,tak se domnívám,že se jedná o tělesné onemocnění,pos­tižení.

Další odpovědi
panenka

somatické onemocnění znamená zásah do integrity organismu a vede, mimo jiné, také k psychické reakci. Konkrétní podoba psychické reakce na somatické onemocnění je výsledkem interakce tělesné choroby s osobností nemocného. Do tohoto řada dalších faktorů, které ovlivní konkrétní reakci pacienta na nemoc: věk, životní zkušenost a konkrétní situace nemocného, očekávání od terapie, informovanost nemocného, chování zdravotníků, vliv rodiny a další.
více zde v odkaze

Zdroj: http://old.lf3­.cuni.cz/refor­ma/reakce.html

Lucimia

Somatické onemocnění = tělesné onemocnění

Psychické onemocnění = duševní onemocnění

Somatopsychické onemocnění = tělesný stav vyvolá onemocnění duševní (např. úraz, který člověka imobilizuje, vede k pocitu méněcennosti, strachu, úzkosti, stresu)

Psychosomatické onemocnění = psychický stav vyvolá onemocnění tělesné (např. velký stres vyvolá žaludeční vředy)