Avatar uživatele
zjentek

Co to může být za dravýho ptáka?

Fotku nemám, ale… Lítá tady po zahradách v osadě, v dost hustý zástavbě, barák na baráku, zahrada na zahradě, plno ovocných stromů, prostě Prajzská no… Konkrétně u mně se rád vrací na můj ořech, prohánět tam hrdličky, kterých je tam mraky, bo dole je velký krmítko a už ho asi zmenším, bo ty hrdličky toho taky vyserou… no, hafo, jen co je pravda. Ale k věci… Jde o ptáka cca 25 cm velikýho (bez ocasu), když sedne na větev, tak vypadá na těch 25 ±, ale když letí, působí mohutněji. Je takový celkem baculatý a kropenatý. Mám sklerózu, takže detaily teď opět nepopíšu, ani si nevzpomenu na barvu zobáku, to bych musel být na klábosnici hned jak usedne, abych ho písmenkama obkreslil. (;
Ale vezmu to vyločovací metodou, takže co vím určitě, tak poštolka to není a ani káně, sokol, orel, kondor ani sup. Když já mám s tímhle tím celkem problém, nejsem žádný ornitolog a nerozeznám ani krahujce od jestřába. Takže víc ptáků vyloučit nemohu. Taky jsem slyšel, že v takhle hustý zástavbě často poletuje ostříž, ale ty jsem goglil a ta podoba nic moc teda. Ostříž má dost ostrý hrany, ten můj je baculatější. Takže uvítám každý smysluplný názor, co že to tedy můžu mít za ptáka. Jak píšu, tělem vydá za takový 2–3 hrdličky, když sedí. Ocas jsem přes větve vlastně ani neviděl, abych pravdu řekl. Díky za tipy. Na pařátech má drápy a nemá chocholku. Má vykulený voči, jako by se divil. (;


Chlapi, co jste nepochopili v popisu pod otázkou, heh? Děláte si ze mě šprťouchlata, viďte? Aliene, no tohle??? To snad… no, odpouštím ti, bo dokážu pochopit trpění nedostatkem času, bo neni čas. Jsem od Ovy, tak to chápu..

Osobně jsem tipoval mezi jestřábem a krahujcem a z těchto jsem se taky více přikláněl ke krahujci, ale… Taky to může být ještě i jiný dravý pták, kterého vůbec nezmiňuji, že ano? Zkusím číhat s foťákem. Pak možná budu chytřejší. Ale budu rád, když napíšete, co by to ještě tak mohlo být za ptáka.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Dochy před 1253 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Mr. Marek

Káně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

V sídlištích na konci světa (např. Lužiny nebo Černý most) létají nejčastěji káňata nebo poštolky. Nějak si zvykli na ty paneláky. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Mně připadá v úvahu krahujec, ti poslední dobou do měst celkem pronikají. Závidím ti takto živou zahradu, bodejť by se tam neukázal, ty hrdličky tam má asi jako na stříbrným podnose :P

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ještě jeden pták připadá v úvahu a doposud nebyl zmíněn. Je to krahulík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

A zkoušel jsi všechny dravé ptáky? Třeba luňák, raroh a pod. Najdi si obrázky a třeba se ti to vybaví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Drape, jasně tybrďo a eště tady nebyl zmíněn ani krahulec!

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Popravdě hned z první mne napadlo, že pokud ten pták byl HODNĚ dravý, tak jestli se v okolí nepotloukal Kepler. Jasně že blbost, ty rozměry jsou na Keplera slabota. ;) :D :D

před 1252 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

RyuzakiKate, ale stejně je to divný. Přece hrdličky jsou i v lese na opadavých stromech bez listí jako na stříbrným podnose. Ale je fakt, že ty „přežrané“ budou taky více otupělé, si myslím. A VÝŽIVNĚJŠÍ! (;

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kelley

Nejpravděpodobnější je ten krahujec. Jestřáb je hodně plachý a ve městě by se nejspíš vůbec neobjevil. Káně, poštolka ani ostříž po ptácích obvykle nejdou, živí se hlodavci nebo i hmyzem…

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Kelley díky.

před 1253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Pardon, OPRAVA: nerozeznám ani krahujce od jestřába!!! Sokola od nich ještě na beton poznám. (;

před 1254 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek