Co to jsou turnusové služby?

hledám práci a u směnnosti píšou turnusové služby

Nejlepší odpověď
mj81

Typické je to u zaměstnání s nepřetržitým provozem, třeba v dopravě. Takže třeba výpravčí mívají sled služeb 1. den 6–18 hod, 2./3. den 18–6 hod, 4. den volno, v jisté dopravní firmě zas mají řidiči práci stylem „po+út v práci, st+čt volno, pá+so+ne v práci“ a další týden naopak, jinde může být sled směn sestavený ještě úplně jinak.
V příloze je odkaz – můžete si přečíst, jak to vypadá v DP Praha s rozpisem služeb řidičů autobusů.

Zdroj: http://citybus­.cz/praha/vypra­veni_system_a­bus/index.htm

Další odpovědi
kenyrts

Turnusové služby:
Význam:• pravidelně se opakující pořadí určité činnosti
• pravidelné postupné střídání
může být různé:týden krátký-týden dlouhý
14 dní volných-14 dní práce,atak podobně.