Avatar uživatele
anonym

CO TO JE MRSA

Co to je,specifika,léč­ba,ochrana…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5282 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jde o přelétavou patogenní bakterii – bakterii známou pod zkratkou MRSA (meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus). Podrobnosti najdete na uvedené stránce.
Jak lze zabránit stafylokokové infekci či infekci MRSA?
Praktikujte dobrou hygienu: http://www.blis­ty.cz/art/17774­.html

  1. Mějte vždy čisté ruce, řádně si je myjte mýdlem a vodou.
  2. Řezné ranky udržujte v čistotě a pod obvazem, dokud se nezahojí.
  3. Vyhýbejte se styku s ranami jiných lidí či s materiálem kontaminovaným z ran.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/zpravy/_zpra­va/650601

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

MRSA – „Methicillin Resistant Staphylococcus Aureus“
Staphylococcus aureus, je bakterie, která se normálně přenáší na kůži či v nose zdravých lidí. Občas může staphylococcus způsobit infekci, stafylokokové bakterie jsou nejčasnější příčinou kožních infekcí. Většina těchto infekcí je nevýznamná (boláky, uhry) a lze je vyléčit bez antibiotik. Stafylokokové bakterie však také mohou způsobovat vážné infekce, například infekce chirurgických ran a zápal plic.

V minulosti se většina infekcí, způsobovaných stafylokokovými bakteriemi, léčila určitými druhy antibiotik, příbuznými penicilinu. Během posledních padesáti let je léčba těchto infekcí obtížnější, protože stafylokokové bakterie získaly odolnost vůči různým antibiotikům, včetně běžně užívaných antibiotik, příbuzných penicilinu. Tyto odolné bakterie se nazývaný methicilinu odolné (methicilling resistant) Staphylococcus aureus, neboli MRSA.

Stafykolokové bakterie mohou způsobovat různé druhy nemocí, včetně kožních infekcí, infekcí kostí, zápalu plic a vážných, život ohrožujících infekcí krve, a další nemoce. Vzhledem k tomu, že MRSA je stafylokoková bakterie, může způsobovat tytéž infekce jako stafylokok obecně, avšak MRSA se vyskytuje častěji u osob v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.

p> MRSA se většinou objevuje u pacientů v nemocnici, kteří jsou staří anebo vážně nemocní anebo mají otevřenou ránu (například proleženinu) anebo trubičku, která jim vede do těla. Infekce MRSA, získané v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, mohou být velmi vážné. K tomu se pacienti ve zvýšeném riziku v důsledku dalších faktorů, například, v důsledku delšího pobytu v nemocnici, v důsledku přijímání širšího spektra antibiotik, je-li pacient na jednotce intenzivní péče či v jednotce pro popáleniny, když tráví čas v blízkosti s jinými pacienty s MRSA, když se nedávno podrobil chirurgickému zákroku anebo když má MRSA v nose, aniž by z toho dosud vznikla nemoc.

Podle odhadů je ve Spojených státech postiženo pravidelně MRSA až 100 000 osob ročně. MRSA lze léčit několika antibiotiky. Kromě toho, většinu stafylokokových infekcí kůže lze léčit vysušením rány.

Jak lze zabránit stafylokokové infekci či infekci MRSA?

Praktikujte dobrou hygienu:

  1. Mějte vždy čisté ruce, řádně si je myjte mýdlem a vodou.
  2. Řezné ranky udržujte v čistotě a pod obvazem, dokud se nezahojí.
  3. Vyhýbejte se styku s ranami jiných lidí či s materiálem, kontaminovaným z ran.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek