Heřman

Co to je Insolvenční řízení a co v tomto problému se nedá dělat.

Odpovědi
tom004

Přiznaný řízený krach.Firmě je určen insolvenční správce,který se odprodejem majetku který zůstal, snaží vypořádat dluhy firmy.Majiteli je zakázána jakákoliv manipulace s movitým i nemovitým majetkem.

Mapel

Pokud firma začíná mít více závazků než pohledávek a vlastních zásob, tak je nebezpečí, že věřitelé přijdou o peníze a majitel může zbytek peněz někam zašít, protože vidí konec firmy. Proto se věřitelé rozhodnou poslat firmu do insolvence, která se řídí insolvenčním zákonem.

Cílem insolvenčního řízení je dosáhnout majetkového uspořádání mezi větším počtem věřitelů a dosáhnout spravedlivého vypořádání pohledávek. Prostě se výtěžek rozdělí poměrným dílem. Výjimku mají třeba zaměstnanci, kteří mají nárok na 100%, pak jsou státní organizace atd. Prostě pravidlo, které mám výjimky dle insolvenčního zákona.

Bičiště

Insolvenční řízení se zahájí tehdy, když dlužník – firma, atd. není schopna plnit své závazky.Do insolvenčního řízení může firmu poslat jen dlužník nebo věřitel.Po zahájení insolvenčního řízení nesmí dlužník nakládat se svým majetkem.
Solventní = schopný plnit své finanční závazky
Insolventní = neschopný plnit své finanční závazky
Insolevntní zákon je u nás nedokonalý a byl občas zneužit,do insolvence byl poslán životaschopný podnik s cílem se jej zmocnit,což se párkrát podařilo, ale je k tomu zapotřebí „získat“ soudce.