Jako Vůbec

Co poslat insolventnimu spravci?

Byvaly podnajemnik uz vic jak pul roku dluzi najem.Schovava se za insolvenci.Zjistil jsem ze je mozne kontaktovat jeho insolventniho spravce a pridat se tak na seznam lidi,kterym dluzi.Mam jeho najemni smlouvu,potvrzeni od majitelky ze najem stale nazaplatil.Co dalsiho je potreba dodat popr.jak takovou zadost formulovat?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

V případě, že běží 30 denní lhůta pro podání přihlášek, tak svou pohledávku přihlásit a to k soudu a ne k insolvenčnímu srávci. Jak postupovat najdeš na stránce justice.cz.
Pokud však lhůta uplynula a ty jsi přihlášku pohledávky nepodal, bohužel, pokud dlužník splní podmínky oddlužení, soud určí, že k nepřihlášeným pohledávkám se nepřihlíží a nelze je uplatnit.
Pokud dluh vznikl a dále vzniká za trvání oddlužení, tedy po rozhodnutí o oddlužení, dlužník je povinen počínat si v průběhu oddlužení tak, aby neměl další dluhy, což nesplňuje. V tuto chvíli se obrátit na insolvenčního správce, případně i na soud a toto sdělit. Soud po prozkoumání oddlužení může až zrušit.

Další odpovědi
zjentek

Jako vůbec, jeho insolventní správce ti asi moc nepomůže.

ivzez

Jde o insolvenčního správce.
Insolventní je ten nájemce.

Kontaktujte jeho správce, informujte jej o situaci a dohodněte
se s ním na případném dalším postupu.

Ale obávám se, že lhůta k přihlášení pohledávky už uplynula.
(Nevím, jestli lze navyšování úroku z prodlení brát jako další zadlužení.)

JájsemRaibek

Ivzez: Pokud nepodal v řádném termínu přihlášku, může si úroky z prodlení účtovat jak chce a nemá nárok nejen na úroky, ale ani na jistinu.
Pokud přihlášku podal, nemá nárok na úroky z prodlení, jelikož podáním přihlášky se veškeré úroky zastavují.