dudu

Co tam vrazit?

Nedávno jsem do láku a česneku naložil vepřová žebírka. Půjde-li vše podle plánu, budeme je v sobotu kvůli vnoučatům a pradědovi nikoliv grilovat, ale péci v troubě. Od rána medituji, co vše tam načochtat, abych neporušil přirozenou chuť naloženého masíčka. Přitom tam nesmějí kmín a mrkev ani celer, které hlavně děti odmítají. Určitě sem patří cibule, plátky mladé cukety, i růžičky květáku, či snad lépe brokolice. Můžete prosím poradit, čím to ještě doladit?

Nejlepší odpověď
martina1

To já bych se dalších věcí nebála.Taky máme rádi takovéto pekáčové směsi.Pečená zeleninka v sosu je pak lepší jak maso.Já bych tam ještě dala žampiony,cibu­li,cuketa je taky skvělá a na plátky nakrájený lilek je pak výborný.Aby se i oči nejedly,tak bych dala pokrájenou papriku a kukuřici.Když dělám něco obdobného,tak když vyndám maso,tak dochutím směs.Máme rádi sojovou omáčku-bez glutamátu.Teď jste mě navnadil na zítřejší oběd.Dobrou chuť.

Další odpovědi
elektrikář

K masu bych nic mimo cibule a česneku nic nedával. Zeleninu uduste zvlášť s kouskem másla a kdo bude mít chuť si vezme. Dalšími přísadami by se porušila chuť masa.Můžete přidat na talíř smažené kroužky cibule.Pro chuť i ozdobu.Dobrou chuť i oslavu.

vagra

Maso jistě nebude mít chybu,jen snad…
Doporučuju doladit několika pivy ze sedmého schodu.

anonym

Pane Dudu,ja bych to nechala tak jak to je,bude to vonet a mit riz.Budete-li pect,tak opecte i smes zeleniny,ale zvlast a take v troube,pokapete maslem,mirne osolite a nechate prejit horkem.Zelenina zustane pekna a chrupava.Papri­ka,cibule,bro­koli i lilek.Pekny den preji.