Pajena

Co symbolizují a znamenají sny?

Co symbolizují sny ?
Mě napadlo dění toho co děláme za den , ale jestli se nám zdá něco mimo co jsme vůbec nedělaly jestli to nejsou myšlenky , vyplňují se sny (Ty které se zdrají v noci ) ? Komu se vyplnily?
Nějaký vlastní názor , na internu jsem toho četla =D

Nejlepší odpověď
led

Sny môžu byť rôzne, rozdeľujem si ich na:
1 – sny, v ktorých sa prelínajú myšlienky a udalosti, ktoré sme prežili, alebo prežívame, najčastejšie ide o prenos z reálneho zážitku, riešenia problému a podobne
2 – sny, kde skutočno, naše predstavy sa spájajú s neskutočným, kde veľakrát farby a tvary sú vytvárané miešaním podvedomia
3 – sny asociačné, o ktorých sa často hovorí, že sú predvídanie budúcnosti – veštecké, alebo typu Deja vu (nie hudobná skupina, ale pocit, že to už raz bolo), aj keď nemusia mať, ale aj môžu mať, buď plný, alebo len čiastočný reálny základ

Či sa vyplnili? Neviem, ale stávalo sa mi, že sen (niekedy to mohlo byť aj snívanie počas bdenia) sa preniesol do reality, aj keď nie priamo v to, čo bolo v sne, ale významovo, jeho časti, riešenie, výsledok…

Preto niekedy, ak naozaj nie je nevyhnutné rozhodnúť okamžite, nechávam si na dôležité rozhodnutia minimálne 24 hodín.

Další odpovědi
ivzez

Můj názor je, že většina snů odráží to, co jsme prožili,
jindy se do nich prolínají pozapomenuté vzpomínky
a někdy se do nich promítá podvědomí a nevědomí.

Existují i tzv. „živé sny“. Ty bych rozdělila do dvou skupin.
První nám pomáhá se vyrovnat s něčím z minulosti, druhá
jakoby „předvídá budoucnost“.
___

Ale podle mne ti naše názory nebudou moc platné.
Doporučila bych dílo Sigmunda Freuda nebo Carla Gustava Junga.
Nebo alespoň bakalářskou práci Hany Hoškové »Freud, Jung – sny«
(PDF, 593 kB): https://is.cu­ni.cz/webapps/zzp/dow­nload/130161596

Klaproth

Nic.