Rokio

Co si myslíte o této investiční strategii?

Na stavebním spoření mám 120.000 korun, ale už mi vypršela smlouva, takže je musím na něco použít.

Napadla mě tato strategie, který spočívá v třetinovém rozpoložení mezi termínovaný vklad, akcie středně velké a prosperující firmy a dluhopisy malé a dynamické firmy.

Očekávám průměrné výnosové procento ve výši 10 %, což je 1.000 korun za měsíc. Riziko očekávám střední. Pokud jde o likviditu, tak pro mě není tolik důležitá, ale očekávám pravidelnou rentu z této investiční strategie.

Odpovědi
postcd

když už akcie, tak bych použil nějaký akciový fond kde je v tom portfoliu zastoupeno více akciových titulů/více firem. tedy nesázíte pouze na jednu firmu. Zároveň by měl mít fond třeba 10 letou historii a vývoj by měl být stálý vzestupný růst. Do akcií bych já da tak max. 30% peněz které bych měl k dispozici. Termínovaný vkad, dobré, pojištěno u státu. Dále airbank má úrok který pokryje inflaci na běžném i spořícím účtu (pokud je člověk aktivní a 5× do měsíce zaplatí kartou. Založil bych si být vámi znovu stavební spoření je tam státní příspěvek! nejen úrok (který většinou nepokryje infaci).

a určitě bych nedával peníze někomu jako zde pán, který zakládá nový projekt. to je veliké riziko bez ohledu na to co dotyčný říká a jak ákavě to vypadá

Drap

Žiješ mimo realitu. 10% je myslím dosti velké očekávání, tím se zvýší značně riziko. 20 tisíc je na pořádnou investiční strategii dost malá suma. Peníze nemusíš vybrat, můžeš je na tom výhodném účtě nechat a spořit dál

Kura

Ha ha ha ty optimisto, 10% měsíčně ? Kde jsi na tom byl ? Přijdeš o všechno …