Matthew

Co si myslíte o focení jídel v restauracích???

Už nějakou tu dobu fenomén. Dříve záležitost, které se věnovala hrstka lidí s nadšením, vznikaly food blogy a na úrovni se také psaly kritiky a doporučení restaurací. Ale v dnešní době kompjůtrů, kde má pomalu skoro každá druhá propiska také už zabudovanou kameru, tak všichni fotí jídla jako blázni. Dnes se tomu dává prý titulek #foodporn (např. na instagramu přes 27miliónů zveřejněných fotek pod tímhle popiskem)

Chápu tu potřebu, že si někdo vyrazil do drahé restaurace, kam může obyčejný smrtelník třeba jednou za půl roku, objedná si ústřice, kde jaké kraby a všelijakou havěť, a musí to prostě sdělit světu. Já se ale ptám, to Vám (jim) to není trapné? Když už tak si vypnu alespoň zvuk, blesk a fotím nenápadně a né že už po předkrmu ví celá restaurace, že uslyšíme závěrku ještě pětkrát, „a maruš foť to raději s bleskem“!!!

Já rád fotím své výtvory, když si doma s něčím neobvyklým vyhraju, tak si to také třeba vyfotím, nebo pošlu recept známým, ale v restauraci něco fotit, to mi přijde opravdu hloupé. Skoro až urážka. A to jsem psal o těch lepších restauracích, co mi hlava pak nebere je, když má někdo tu potřebu si fotit ještě ty hrůzy, co nám servírují v typických českých knajpách, špagety s kečupem alá hned s tím na internet, papula hurá :)

Ještě si dovoluji k otázce přiložit anketu, zdali „UŽ JSTE SI NĚKDY NĚCO VYFOTILI V RESTAURACI ?“ kolik z vás si schválně někdy v restauraci něco vyfotilo, a zdali už, jestli šlo spíše o opravdové veledílo nebo spíš propadák.

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Jiná to odpověď ...

Jídlo nefotím, přijde mi směšné a doslova postavené na hlavu. Jediné co si tak v restauraci možná vyfotím je pěkná servírka :0

Další odpovědi
uccello

Jiná to odpověď ...

Doplňuji:
Lidi už neví, co by vymysleli. Jednou přijde doba, kdy si budeme vzájemně fotit roztažený zadky a sdílet své řitní věnečky. :)

suaeda

Jiná to odpověď ...

Doplňuji:
Jídlo nefotím. Pokud jsem někde v exotické zemi tak výjimečně ano. Tam pokud dostanu na talíř neznámé jídlo tak si jej vyfotím, abych měl sám vzpomínku na to co jsem kde jedl. Na webu tyto fotky nezveřejňuji.

iceT

Ne, do restaurace se chodím většinou jenom najíst. Kroužek focení mám ve čtvrtek.

a do kroužku focení nechodím,jedinkrát jsem si jídlo vyfotila,když jsem byla poprvé v čínské restauraci a taky to bylo naposled,to focení.Onehdy jsem na toto téma focení jídla četla článek s negativními ohlasy.Prostě to vadí těm lidem,co jídlo připravují a lidem,co se opravdu chodí najíst.Nevzpomenu si o jaké restaurace se jednalo,ale byly to ty lepší.

kesim

Jiná to odpověď ...

Já nefotím, ale jako návštěvník i majitel bych proti tomu nic neměl.

anonym

Ano vyfotil, fotím, vyfotím ....

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/fotite-si-jidlo-ktere-je-vam-predlozeno-v-restauraci

Sarrow

Jiná to odpověď ...

Doplňuji:
Opravdu nemám potřebu se chlubit tím co jsem dal k jídlu…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=L5DRkHltXQg

Snad jen jednou jsem si fotil jídlo, a to bylo když jsem byl poprvé u moře a s bráchou jsme si po příjezdu dali mušle s česnekovou omáčkou a zubatce, tahle fotka ovšem nekolovala po internetu ale byla založena do rodinných alb.

Ozzy21

Ne, do restaurace se chodím většinou jenom najíst. Kroužek focení mám ve čtvrtek.

Lamalam

Ne, do restaurace se chodím většinou jenom najíst. Kroužek focení mám ve čtvrtek.

Nefotím.

arygnoc

zaujímavejšie by bolo porovnanie fotografií jedla pred konzumáciou a po konzumácii po prechode tráviacim traktom.

takto je to celkom nezaujímavé, v živote by ma nenapadlo jedlo odfotiť, ak pominiem úlety typu MM z čokolády a pod.