oselik

Co se vám zdá jeko nejlepší vynález lidstva a jaká věda je podle vás nejsložitější???

Podle mě je nejlepší vynález elektřina!!!Má Uplatnění všude a ve všem!!!
Problém je ,že vyroba elektřiny a elektrických přístrojů patří mezi nejsložitější vědu na světě!!!

Nejlepší odpověď
quentos

za nejlepší vynález a nejsložitější zároveň mám kompaktní disk – je úžasným spojením laseru, optiky a fyziky vůbec a hudebního/filmového umění. Někteří se nostalgicky drží gramodesek – jenže milujete-li obzvlášť některého interpreta a pouštíte si ho/ji pořád dokola, jsou CD ideální, neboť elpíčko už by se vám prodřelo skrz ;{)=

Btw elektřina není vynález – ta tu byla už dávno před lidstvem. Jen jsme našli způsob, jak ji „odchytit“, usměrnit a využít pro svou potřebu…

Další odpovědi
Miroslavst

Každý vynález má své pro i proti. Složitost? Jak se to vezme. Pro elektrikáře určitě není vůbec složité.
Nejlepší vynález by mohl být např. penicilin, stejně tak zmiňované kolo, jako i parní stroj. Jak říkám, každý vynález má svou historii a svůj úděl při jeho prosazování do života. Plno vynálezů bylo zatraceno a nyní se opět objevují.

fortin

No nevím jestli to může být vynález, ale oheň. Ten pomohl lidem aby jim bylo teplo, nejedli to syrové. Elektřinu bych nepotřeboval. Elektřina sice je, ale je tu od toho aby jsme ji pálili – platili za ni. Nejlepší vynález je židle, pohodlné sezení, křeslo. Bez toho bych pálil elektřinu od nevidím do nevidím ve stoje až bych umřel. To co lidem pomáhá v pohodlí, to vše je nejlepší vynálezy. Máme tu elektroniku, ta pomáhá při výpočtech, ovšem manuální práce jsou tu pořád.

Zdroj: http://mamrada­.rajce.idnes.cz/ma­lovani/

Marunka

vibrátor. Věda-láska, ta je nejsložitější.

anonym

Jak to tak pročítám-zřejmě Odpovědi.cz.

anonym

Ohen jednoznacne,pro mne postel,veda asi astronomie.

mojitek

Chyba lavky.Nejprevrat­nejsi vynalez je obycejne kolo(nemyslim tim bicykl).Bez nej by nebylo prakticky nic.

infant

Nejsložitější je podle mého teoretická fyzika.
A největší vynález je jednoznačně antikoncepce.

Zdroj: infant.blog.cz

Toruk

Vše, co člověka obklopuje a je jím vytvořené je vynález. Dobré vynálezy jsou takové, které eliminují problémy a usnadňují život. Za nejlepší vynález bych pokládal takový, který by dokázal eliminovat problémy v člověku, tedy duševní- třeba obavy, strach až úzkosti… čímž by vytvořil prostor pro duševní rovnováhu, harmonii a tedy štěstí. Takový vynález bohužel není. Je ovšem takový, který poskytuje návod na osvojení duševní harmonie, v podobě poselství moudrých lidí. Tím vynálezem je kniha (písmo), ji volím jako nejlepší. A to nejen pro uvedený příklad, pozitiv je moc. Třeba, i učebnice jsou knihy… a nakonec, užitečné jsou i komunistické knihy- výborně hoří v kamnech 🙂 Rád s nimi topím 🙂 *** Kniha (písmo) je vynález v kategorii informačních postředků (poskytuje informace). Novějším informačním prostředkem, který nejenže může plnit funkci knihy, ale má mnohem více možností je internet, jenž navíc mj umožňuje mezilidskou komunikaci, jako například v tomto případě, kdy spolu komunikujeme na Odpovědích. I net je bezva vynález.

FOG

Asi by zalezelo,ze ktere doby,ci za jakou dobu byste chteli zjistit ten vynalez.
Kazda doba urcite nese spoustu vynalezu,jak dobrych a spatnych a tez ty prevratne.
Jeden znamy mi rikal,ze se delal nejaky kviz celosvetove o nejlepsi vynalez za poslednich cca 500 let a vyhral to Gutenberguv knihtisk a jestli si dobre pamatuji,tak to bylo okolo roku 1450?
Podle me to ma logiku,protoze pak mohlo vice lidi cist a se vzdelavat a tudiz jsme se mohli dnes dopracovat az k nasemu netu.
A podle me je i prace s pocitacem velmi slozita a takova kvantova matematika,tak ta mi uz vubec nic nerika.

nonnel

A co takhle hudba. I když vám je nejhůř a pustíte si nějakou pěknou hudbu, ať vážnou nebo moderní, spadne z vás nejméně 50% tísně.