hapiky

Mohl by vám být užitečný kvantový počítač?

Je už na trhu k prodeji

Nejlepší odpověď
briketka10

Nikoliv nevyužila bych jej.
Na muziku, filmy, e-maily atd. mi postačí noťas.

http://vtm.e15­.cz/prvni-kvantovy-pocitac-stoji-deset-milionu-dolaru

http://www.al­debaran.cz/bu­lletin/2003_21_­qua.php

http://vtm.e15­.cz/kvantovy-pocitac-se-utkal-s-dnesnimi-procesory-zvitezil

https://www.star­titup.cz/prvni-programovatelny-kvantovy-pocitac-je-na-svete/

Další odpovědi
Drap

Ne. V žádném případě bych ho nemohl využít.

zjentek

Gdyby je rozdávali, byl by mi užitečnej, hned jak bych ho prodal.

Kepler

Asi ne, myslím že je určen pro zvláště náročné aplikace. Obyč. PC mi už tak někdy leze na nervy. Takhle bych byl na*raný kvantově. Odkaz by nebyl?

still

Já ho nutně potřebuji. Opravdu nutně! Včera bylo pozdě.

Dochy

Přímo mně asi těžko, když jsem jeho smysl stále pořádně nepochopil (a to narozdíl od většiny lidí tady vím alespoň rámcově k čemu je to dobrý). Z tradičních přispěvovatelů tady odhaduju že by možnost jeho použití reálně potěšila tak maximálně 2 (možnost jej prodat neuvažuju 😉 ) Pro 99.9anějakédrobné% lidí zde by větší užitek měla kalkulačka 😉

luckykubrt

Pro mně by byl určitě lepší než ten obyčejný. Kde se to rozdává ? 🙂

luckykubrt

Dochy:
No jo, ale na kalkulačce se nedají hrát dokonalé hry. :D

Dochy

Na kvantovým počítači si miny taky nezahraješ. I když… možná by Ti je mohl vyřešit 😉

luckykubrt

Já jsem myslel, že na kvantovém počítači běží hry plynule, bez sekání, protože by se soubory načetli najednou a ne postupně. Nebo to špatně chápu ?

Dochy

Ano, špatně to chápeš. Kvantový počítač nemá s klasickým PC prakticky nic společného. Dá se použít pro některé masivní výpočty. Musím zopakovat, že sám význam kvantového počítače pořádně nechápu a to mám k podobné technice výrazně blíž než většina populace. Vím asi o dvou lidech zde na servru, u kterých bych věřil že nám z vlastních vědomostí něco o kvantovém počítači řeknou (a tím netvrdím, že vím, že ty informace mají, jen předpokládám v koutku duše že by možná něco vědět – a chápat – mohli) a možná jsou zde 1–2 další lidé, o kterých ještě nevím, s podobnými předpoklady.

Pro jiný typ úloh se používá tzv. analogový počítač – dovoluje simulaci spojitých jevů. Je tu podobný rozdíl mezi PC a analogovým počítačem jako mezi PC a kvantovým počítačem. Jádro analogového počítače je tvořeno několika operačními zesilovači, výstupem je zpravidla nějaké křivka na monitoru, která se mění podle toho jak kroutíš s knoflíky a nezaujatému pozorovateli vůbec nic neřekne. Odborník na tom dokáže experimentálně otestovat odezvu nějaké regulované soustavy a vyzkoušet různé sady parametrů pro regulaci aby dosáhl co nejlepších výsledků. Teď už většinou podobné simulace dokáže udělat i PC, dříve na to výpočetně nestačil. Rozhodně si ale na analogovém počítači nezahraješ ani tetris.

A podobně je to s kvantovým počítačem, jen pro naprosto jiný typ úloh. S tetrisem si opět ani neškrtneš.

luckykubrt

A to se ještě vymýšli biopočítač, částečně tvořený buňkami DNA ! :o Tak jestli by se na něm nedali hrát (nebo tvořit) hry tak takový by mi byl opravdu k ničemu. Pak už je jenom magické orákulum, které nepotřebuje žádné komponenty. :D

briketka10

Jj pro můj mozek zcela nesrozumitelné
dumat o Vesmíru a Kvantových PC 😁

hapiky

Stačí to vyguglovat. Dám ale můj oblíbený: https://www.psycho­logiechaosu.cz/ne­zarazene/muze­me-stanovit-stred-vesmiru/