Kepler

Co se vám nejvíce osvědčuje pro čištění WC mísy?

Já tedy jako chemik na odstranění úsad vodního, železitého a močového kamene používám kyselinu chlorovodíkovou, ale ani ta není dokonalá. Jednak na dně vždycky něco tmavého zůstane (možná by to chtělo víckrát opakovat), ale stěny musím stejně dorazit hadrem a práškem na nádobí, aby se to lesklo. Takové ty různé voňavé srágory typu Bref udělají jen trochu pěny a smradu, ale nečistí nic.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Průběžná a důkladná práce štětkou.

Další odpovědi
Ametyst

Někdy kyselinu citronovou, někdy ocet (nejlepší je horký, ale nechci způsobit prasklinu) , někdy komerční výrobky. Nejlepší a nejdražší zkušenost jsem udělala s Vanishem Oxi action.

marci1

Momentálně Domestos Zero na vodní kámen Blue 750 ml, který mi byl doporučen jako vynikající. Obsahuje také dezinfekční látku: kyselinu chlorovodíkovou 8 g/100 g. Doporučuji vyzkoušet. Čistí
čistě, až se sami vidíte. 🙂

https://dezinfekcni-prostredky-wc.heureka.cz/do­mestos-zero-na-vodni-kamen-blue-750-ml/#specifikace

podger

kyselina sírová. Jednoznačně
Pozor poškozuje kovy. Ale keramika hajzlu bude alabastr bez hloupého manuálního šmrdlání

Kajoch

Za mne…na noc nalít horký ocet do WC a ráno štětkou doladit.

Rokio

Cola není špatná na čistění hajzlíku.

elkon

Bref

Emefej

Netuším, tyto záležitosti u nás řeší maželka a já se jí do toho nepletu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Podger: jistě, to už je těžká palba, ale v drogeríích ji nemají.