Avatar uživatele
Kepler

Co se vám nejvíce osvědčuje pro čištění WC mísy?

Já tedy jako chemik na odstranění úsad vodního, železitého a močového kamene používám kyselinu chlorovodíkovou, ale ani ta není dokonalá. Jednak na dně vždycky něco tmavého zůstane (možná by to chtělo víckrát opakovat), ale stěny musím stejně dorazit hadrem a práškem na nádobí, aby se to lesklo. Takové ty různé voňavé srágory typu Bref udělají jen trochu pěny a smradu, ale nečistí nic.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, nyjono před 1004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Průběžná a důkladná práce štětkou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Někdy kyselinu citronovou, někdy ocet (nejlepší je horký, ale nechci způsobit prasklinu) , někdy komerční výrobky. Nejlepší a nejdražší zkušenost jsem udělala s Vanishem Oxi action.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Momentálně Domestos Zero na vodní kámen Blue 750 ml, který mi byl doporučen jako vynikající. Obsahuje také dezinfekční látku: kyselinu chlorovodíkovou 8 g/100 g. Doporučuji vyzkoušet. Čistí
čistě, až se sami vidíte. 🙂

https://dezinfekcni-prostredky-wc.heureka.cz/do­mestos-zero-na-vodni-kamen-blue-750-ml/#specifikace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
podger

kyselina sírová. Jednoznačně
Pozor poškozuje kovy. Ale keramika hajzlu bude alabastr bez hloupého manuálního šmrdlání

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Za mne…na noc nalít horký ocet do WC a ráno štětkou doladit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Cola není špatná na čistění hajzlíku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Bref

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Netuším, tyto záležitosti u nás řeší maželka a já se jí do toho nepletu.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

Podger: jistě, to už je těžká palba, ale v drogeríích ji nemají.

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek