Nikoltyna

Co se učí na umělecké škole v oboru ilustrace?

Dobrý den…příští rok si budu dávat přihlášku na Střední uměleckou školu Opava a nevím co si vybrat za obor. Mám moc v oblibě kreslení a proto si myslím, že nejlepší bude ilustrace ale nevím jestli nás učitele nebudou tlačit do různých stylů kresby…nevíte jak to chodí ??? Musíme kreslit podle nich, či podle vlastní stylu a libosti. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
led

Kresliť budete podľa predpísaných osnov, tj aj podľa rôznych štýlov, aj vo vlastnom. Prirodzene budete musieť ovládať aj technológiu ilustrácií a to bez znalostí iných prác, aj takých, čo vám nevoňajú, ťažšie pochopíte. Podľa vlastnej ľubovôle budete môcť tvoriť až po ukončení štúdia. Dovtedy budete musieť robiť aj to, čo sa vám nechce. Mne sa tiež nechcelo v škole robiť všetko, čo nás učili, ale neskôr v praxi som za to „nútenie“ bola vďačná.

led

Nikoltyna, dodatok k odpovedi.:
Aký to paradox, to čo som v škole nemala rada, dokonca som neskôr aj v škole učila.