postcd

Co se stane s movitým majekem zůstavitele, když ho dědici odmítnou?

Tedy když po zesnulém zůstaviteli zbydou dluhy a movitý majetek a dědici odmítnou přijmout dědictví (dluhy+majetek) a nejsou žádní jiní dědici. Tak co se stane třeba s automobilem, který je součástí dědictví?

To jsem tušil že připadne státu, ale co stát s tím autem nebo jinou movitostí udělá, jak to prodá? Auto rovnou odešle na skládku?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tento případ se jmenuje odúmrť a vše připadne státu.

Další odpovědi
Drap

Propadne veškerý majetek státu.
Většinou se to řeší tak, pokud neni na majetku vyšší státní zájem, že majetek stát převede obci a obec si ho může nechat, pokud ho potřebuje, anebo se prodá. Většinou se prodává za odhadní cenu nebo pomoci dražby.