22aa

Co se stane když nikdo dává videorekordér vzhůru nohama když hraje kazeta? (nějakej nešika)

Dobrý den.
Když někdo dá video vzhůru nohama jako u walkmana?
Zamotá se páska nebo co se bude stát. Protože jak je možené když u walkmanu se nic neděje zatím co u videa nevím.
Prosil bych a poděkoval bych za odpověd.

Nejlepší odpověď
Hlada

Posun pásku se dřív nebo později zastaví.
Hřídelka setrvačníku je v normální poloze dole opřená o kuličku. V obrácené poloze žádnou oporu nemá. Podobné je to u unašečů.

Další odpovědi
led

Walkman, prenosné video a iné prenosné mechanicko-elektrické zariadenia sú konštrukčne riešené na používanie v rôznych polohách.
Stolné video, magnetofón, cd prehrávač nemajú konštrukčne zabezpečenú rotačnú mechaniku a pracovno úložný priestor na pásky, cd médiá, voči posunu pri zmene polohy a ťažiska.

xiperio

U walkmana se strčí kazeta a zavře se to rukou a drží to. U videa se tam strčí kazeta, která pak zajede dovnitř a pak dolů. Myslím, že nic by se nestalo. Zkuste to s nějakou starou kazetou jak to drží.

Dochy

Záleží na konkrétním typu. Na tom jak má řešenu mechaniku. U většiny stolních bych to radši neriskoval, Bývají postavené tak, že gravitační síla je součástí konstrukčního řešení 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

led, s tím magnetofonem s tebou nesouhlasím. Svého času se vyráběl magnetofon B 90 a ten se mohl naklonit a dokonce i postavit.

Nassin

… postavit do svislé polohy.

led

Ano, nebola to len B90 a stačilo nezaistiť vrtuľkou na hriadeli unášača a naháňali ste kotúč s rozvíjajúcou páskou po miestnosti. Síce nebolo to až také, ako keď sa vyberie na vandrovku 1000m kotúč zo štúdiového magnetofónu pár minút pred štartom. Tie sa totiž dávali na magnetofon bez bočných stien. V tomto prípade sa púšťala hudba ručným spôsobom, zvukár dal Play a kto bol nablízku, opatrne pomáhal zbierať pás a posúval ku ľudskému unášaču, ktorý ho smeroval k snímacej hlave. Tak, včul buďte múdry a skúste si túto zábavu predstaviť…

xiperio

Je to asi přístroj od přístroje. Noťas s mechanikou, taky můžu obrátit a nic se nestane.

led

xiperio to bude tým, že notebooky majú konštrukčne zabezpečenú rotačnú mechaniku