cippi

Co se může stát, pokud se nebudu řídit příbalovým letákem u antikoncepce při vynechání 1. pilulky ve 3. týdnu?

Pilulku jsem sice již užila, ale moc se mi nehodí pokračovat dál v užívání bez pauzy… Případně kolika pilulkami je třeba dál navázat, aby byla zachována účinnost antikoncepce?
Doplňuji:
Jde o to, že mám užít vynechanout pilulku a pokračovat v užívání i nadále, to znamená bez té 7 denní pauzy… proto se ptám, o kolik je tedy nutné užít pilulek víc, aby byla stále zachována ochrana?

Odpovědi
anonym

Asi nerozumím, co vlastně (ne)chceš – …„moc se mi nehodí pokračovat dál v užívání bez pauzy“…
Každopádně svůj postup konzultuj s gynekologem (závisí i na druhu HA), tomu snad své přání vysvětlíš pochopitelněji.
😉
Doplňuji:
Já to zkusím utřídit (pokud se spletu, oprav mne v Diskusi).

  • vynechala jsi jednu tabletku na začátku třetího týdne
  • tu ´vynechanou´ už jsi snědla (vzala sis dvě v jeden den a nebo jsi prostě den vynechala – to je skoro jedno)
  • chceš pauzu na menzes

___
OK – prostě dober platíčko a skonči, dopřej si pauzu (menzes), žádné další tabletky z dalšího měsíce nepřidávej.
Každá nepravidelnost (delší, než cca 12 hodin) v braní HA zvyšuje riziko možného otěhotnění, ale zpětně s tím nic nenaděláš (další tabletkou to nedoženeš).
Další měsíční dávku HA začni brát jako obvykle (po skončení menstruování).
___
Toto platí pro takovou HA, která obsahuje v každé tabletce stejnou dávku účinné látky – pokud máš nějakou ´specialitku´ (např. sekvenční HA), platit to nemusi – netuším, co bereš. Nejsi-li si jista, konzultuj to se svým doktorem.
OK?
😉

www

Pokud se nebudeš řídit příbalovým letákem neonemocníš, ale výrobce za spolehlivost neručí 😉
Doplňuji:
I tabletky, které ‚můžeš‘ podle rad jiných vynechat, k něčemu jsou a třeba právě tobě se to nemusí vyplatit !

ivzez

Zásadně doporučuji se řídit příbalovým letákem!
K čemu je brát HA, je-li Vám jedno,
jestli selže pro neodpovědný přístup?

mosoj

Já jsem jednou vynechal a potom jsem spadl ze schodů. Rada na úrovni mowli.
Konzultuj s gynekologem !! no s kým asi , že.

Dochy

Cippi: Vážně trochu nechápu dotaz. Vypadá to, že kvůli jednomu zapomenutí chceš místo pauzy brát pilulky dál. Netuším co bereš, ale mám za to, že tím „pokračovat v užívání nadále“ autor letáku myslel, že máš pokračovat v předepsaném užívání jakobys na žádnou pilulku nezapomněla. (tj. pokud měla být pauza, tak bude pauza) – autor netuší, žes zapomněla třeba zrovna poslední…
Ale jistě to nevím, přečti si ten leták pořádně.

anonym

Mosoji – zaráží mne, že´s tazatelce neporadil lépe – když jsi tak jasně věděl, na co se ptá…
Fakt mne tím rejpáním bavíš…
LOL