Avatar uživatele
Viktorie II.

Co se dá uvařit na oběd pro tři strávníky za 200 korun?

Prosila bych recepty.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Malvína před 799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Můj oblíbený recept:

1 balení chlazených gnocchi (stačí na tři porce, jsou syté) – cca 45Kč
2 bílé cibule
2 smetany (klidně “jen” dvanáctky, nemusí být šlehačka)
Koření na sýrovou bruschettu, ale lze použít jakékoli se sušeným sýrem.
Trocha másla
Sůl

Na másle osmažím cibuli, zaliji smetanou a na mírném plameni vařím. Dám si uvařit gnocchi, jsou rychle hotové. Omáčku dodělám tak, že přidám koření a sůl. Gnocchi sliji, v hrnci ponechám, zaliji omáčkou, promíchám a servíruji. Zdá se to obyčejně, ale je to velmi chutné a syté. Navrch dávám ještě parmazán, ale ten by se do rozpočtu nevešel.

—————
Špagety s tuňákem

Na másle osmahnu červenou cibuli, přidám uvařené špagety, krájená sušená rajčata, pesto, dvě balení uzeného tuňáka. Do 200,– se vejdeš. Nahoru dávám opět parmazán.

—————
Kuře na paprice taky dám pod dvě stovky, včetně domácího knedlíku.

—————
Také dělám polévku z pečeného česneku a karamelizované cibule (vlastní recept), kterou dělám na jaře nebo na podzim jen tak, druhé jídlo si nedáváme, je sytá. O recept se případně podělím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Správná a šikovná kuchařka si vždy poradí i bez nápovědy. Sorry.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Třeba guláš.
Hovězí kližka 0,5 kg cca 100 Kč
Cibule 0,5 kg cca 10 Kč
Knedlík 1 ks cca 20 Kč
Rajský protlak 1 malá plechovka cca 15 Kč
Gulášové koření cca 10 Kč
Trochu mouky nebo chleba na zahuštění.
Celkem cca 160 Kč

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Cokoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Špagety, konzerva ďábelských toustů, mleté maso, kečup.
Můžeš posypat sýrem, já nedávám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Bramboráky, francouzské brambory, šunkafleky, buřtguláš …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Za ty prachy nemá cenu špinit sporák to snad nějakou jednohubky po studenu, přece nákup za dvě kila z krámu neseš na malíčku levačky ne?

Dubraro to co je za krám? Charity?

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Rýži

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nudle s mákem / marmeládou / tvarohem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Za 200 stovky, hotová hody. Pokud pořídíte 1kg masa „výhodně“ do 100 Kč (kuřecí prsní řízky, vepřovou kýtu, pečeni apod.). Na 1 osobu a porci stačí 200g masa,
Z 500g mletého, i kvalitního (ořez u řezník, ne to tučné, plné sádla v připraveném balíčku, také např. kuřecího mletého, včera, za 59 Kč). Pokud vycházíme z toho, že doma něco máme (olej, cibuli, mouku, mletou červenou papriku, strouhanku i donácí, ze ztvrdlého bílého pečiva), atp.. Vejce se u nás v zelenině dají koupit i na kusy. Za 2 stovky mohou být skvělé hody.
Uvaříte, na co si vzpomenete. Omáčku, guláš z kližky (0,5 kg), segedínský, boloňskou z mletého na špagety. Kuřecí řízky s bramborem nebo salátem.
Ještě můžete připravit dezert, palačinky, lívance.
Bramboráky s masem, buřtguláš s bramborama a pečivem (ještě Vám zbydou peníze).
Knedlo zelo vepřo a knedlík můžete i koupit, nebo se špenátem, sádlo koupit hotové 250 g.. Karbanátky/če­vabčiči s bramborem/kaší, dušenou zeleninou (mražená směs). Případně okurkový salát (týden v Bille 1 ks za 14 Kč). Smažený květák s bramborami, kompot nebo palačinky jako dezert (sádlo na smažení květáku či řízků, lze upéci v troubě, bez smažení a koupit 250 g másla na brambory/kaši..
Maso – zeleninové rizoto, i sýr. Halušky s anglickou slaninou (určitě Vám 50 Kč zbyde)
Za 200 Kč máte slušný oběd včetně polévky. Plněné, bramborové knedlíky (uzeným masem/salámem a zelí. Nebo ovocné s tvarohem a máslem.
Základem je včasné pořízení masa, v době jeho příznivé ceny (akce).
Receptů jsou na internetu mraky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

Malvi, ta polévka vypadá dobře. Mohu také poprosit o receptík?
Děkuji.

Avatar uživatele
Malvína

Posláno 🙂

Avatar uživatele
dubraro

Zjentek:
Ceny jsem kontroloval podle ceníku Rohlik.cz. Jsou tam obvykle o něco vyšší než v Kauflandu, kde obvykle nakupuji.

Avatar uživatele
Viktorie II.

Dubaro, také děkuji za skvělý recept.👍

Avatar uživatele
Viktorie II.

Malvíno, díky, z těch receptů bych chtěla vyzkoušet tu polévku. Kuře na paprice máme rádi, ale pokud je někde sýr, tak mi to nechtějí jíst.

Avatar uživatele
Malvína

Sýr na posyp dávat nemusíš. U těch gnocchi vyměň koření, akorát se moc nezahustí, to dělá ten sušený sýr. A já nerada zahušťuji moukou.

Avatar uživatele
Viktorie II.

A poprosila bych recept na tu polévku.

Avatar uživatele
Malvína

Poslala jsem ti. Neboj 🙂

Avatar uživatele
Viktorie II.

elkon, děkuji za uznání. Jsi milý

Avatar uživatele
elkon

To já vím. 💗

Avatar uživatele
Viktorie II.

Kazatel, a ten recept na „cokoliv“?

Nový příspěvek