jendahun

Co s tím?Blbne mi počítač.

Začal mi zase blbnout notebook mini.Roky jsem používal bez problémů Nod32,teď jsem ho odinstaloval a stáhl AVG free.Nechal jsem projet kontrolu,čtyři hodiny to šrotilo i s opravami.Na­konec to vyplivlo,že tam mám Trojského koně – generic20.ibiza.Má to nějakou souvislost(jestli jsem dobře pochopil)s in­stalací ZPS13 od kamaráda z Flash paměti.Virus byl údajně uzavřen v trezoru???Jenomže teď se mi mini počítač zpožďuje a zpomaluje,pořád to něco chroustá a přežvýkává,na Systém explorer mi to ukazuje,že pořád pracuje AVG.Odinstalovat a vrátit se k NOD32,nebo co s tím?

Nejlepší odpověď
bolak

Předevčírem nebo kdy tu psal barbakan že se mu seká prohlížeč, doporučil jsem mu pár programů které by mu mohly pomoct:

Cituji sám sebe: :)

" O&O Defrag -defragmentace
Ccleaner – čistič
Advenced System Care – optimalizace
Auslogics BoostSpeed – optimalizace
Windows doctor – oprava

Tohle si stáhni a projeď, pak si ještě udělej check disk a zkontroluj správce úloh, jeslti ti tam něco nebere 99% procesoru nebo ramky.

Všechny tyhle programy mají základní nastavení, takže pokud nebudeš nic dalšího zaškrtávat, tak se ti s počítačem nemůže nic stát. Navíc u některých se dělá i záloha registrů (pro případ)."

+++ plus bych ještě doporučil software COMODO a to jak FIREWALL (preventivně) tak ANTIVIRUS

A nebo můžeš poslechnout Toma20 :), termíny jako „vymazat Windows“, „pěkně dobře udělanej vir“ nebo „hodně debilně odvirovat“ ukazují že se jedna o skutečného počítačového experta. Možná že to bude dokonce nějaký ten hakéér ;)

barbakanova otázka zde > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-to-je-ze-se-mi-sekaji-prohlizece-i-presto-ze-mam-docela-rychle-pripojeni

Další odpovědi
jennysh

AVG odinstalovat-tento program nedoporučuji. Není,tak dobrý jak se zdá,vrátil bych NOD32, ale předtím bych doporučoval pročistit registry, a pak se pustit do instalace.

Tom20

Nejlepší by bylo obrátit se na experta přes počítače.Ale zkuste antivirus Clean,když nepude pořád zkuste vymazat(ne přeinstalovat,vy­mazat Windows)a znova nainstalovat,ale to nevim jak se to dělá.Může to bejt pěkně dobře udělanej vir a třeba ten mininotebook můžete vyhodit;slyšel jsem že jdou hodně debilně odvirovat.Taky je možný že někdo sleduje přes ten vir,váš počítač(to je to zpomalování).