zistan

Co říkáte vysvětlení Palestinců?

Dělají si prču když ke zbraním na ambasádě prohl. pouze že nebyly použity o tom proč je tu mají ani slovo.

Nejlepší odpověď
led

Ambasáda je právne súčasť výsostného územia štátu, ktorý zastupuje.
Na ambasáde sa môžu nachádzať len registrované zbrane potrebné pre jej obranu.
Prirodzene neplatí to o ťažkej bojovej, či útočnej vojenskej technike.

České ministerstvo zahraničných vecí dnes ostro odsúdilo nález ilegálnych zbraní v komplexe budov palestínskej ambasády pre „hrubé porušenie viedenského dohovoru o diplomatických stykoch“
Nie sú podstatné domnienky novinárov, ale výsledky spoločného vyšetrovania českých a palestinskych bezpečnostných orgánov o držbe neregistrovaných zbraní a príčinách výbuchu. Musíme si počkať na záverečnú správu.

Další odpovědi
Jikra

A co si čekal? Že se rozpláčou. Proč by to dělali. A proč, že je tu maj, ani slovo? Proto, že je to tajný!
Doplňuji:
To, jestli jsou a za jakých podmínek na ambasádách zbraně, upravují mezinárodní konvence. Ale, první dvě věty, co píše -led- jsou důležité. A hlavně ta z nich o registrovaných zbraních.Protože z hlediska mezinárodního práva je velký rozdíl mezi registrovanou zbraní a mezi zbraní neindetifikatelnou, tzn s vybroušeným číslem.

Kelt

Proč se divíte právě tomu? To co pronikne na veřejnost, je jenom špička ledovce? Myslíte si, že na jiném velvyslanectví nejsou žádné zbraně? A že naše úřady nic neví? Záleží na tom, zda se jedná o samostatný stát , nebo o stát, který neexistuje, jako je Palestina. Nebo vás zaráží postoj jednotlivých aktérů k dané situaci? Politik nemůže řící pravdu, ale měl by něco prohlásit o dané situaci po dohodě s příslušnými orgány. A jaké mělo být to vysvětlení. My to odvzeme do té země. My připravujeme atentát toho a toho letadla. To tu někdo zapomněl. My to máme připravené pro nácvik střelby.
Co se vlastně stalo? Na palestinském velvyslanectví došlo k výbuchu a zahynul palestinský velvyslanec. Velvyslanectví býlo v České republice. Především si to vyřizují Palestinci sami mezi sebou, protože se to de facto stalo na území státu Palestina, naše orgány tam zasahovaly z různých důvodů a bylo domluveno, co dát na veřejnost.
Jiná by byla situace, kdyby někdo z palestinského velvyslanectví vystřílel českou rodinu v Praze

zzzzz

Zametají pod koberec, já si myslím, že chystal nějakému sebevrahovi vestu a popletl si drátek. A pak nastalo naše krásné přísloví, kdo jinému jámu kopá.......-