xiperio

Co říkáte na to, že vláda chce nahradit obchodníkům 100% tržeb? Vždyť tržba není ušlý zisk.

Kompenzace jsou správné, ale ne tržby. Vždyť jiné tržby mají zlatnictví, prodejci nemovitostí nebo autosalóny. Ale zisk, o který v době koronakrize přišli (rabat nebo marže), je malý. Naopak např. malí obchodníci mohou mít tržby několikanásobně menší, ale zisk mají větší.

Nejlepší odpověď
autacek

Vláda dělá cipoviny. S takovou tady dojdeme na buben a nevzdělané generace ty jejich přešlapy budou splácet ještě násobně déle.

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že půjde jen o další z řady nekompetentních výlevů. V závěru určitě k ničemu takovému nedojde.

mosoj

Co to tady zase plácáte, vláda nic takového neřekla. To napsal nějaký pisálek, po rozhodnutí ústavního soudu zrušit nouzový stav. Takový pisálek nemá pojem o tom co je tržba a co zisk.

JežíšKristus

To jsou předvolební řeči. Kompenzace by znamenaly navýšení schodku o 50 %, to nikdy neprojde. Dostanou nějaký příspěvek a nazdar. Posloucháme to už měsíce, jak se kompenzuje, a podnikatelé dostali asi tak pět korun.

elkon

Ti co odvádí poctivě a nešidí na DPH, mají dobrou šanci. Protože není problém propočítat jejich zisky zpětně za několik let a udělat průměr.

Mc Merkurion

… žádná vláda !!!
… tohle žádá ta ynteligentní a všeznalá OPOZICE !!!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Neví jak chtějí ty kompenzace vypočítat. U služeb se to dá. Ale u obchodníků velmi, velmi těžko.