marci1

Co přitahuje ty malé otravné mušky, které létají venku v přírodě kolem hlavy ? 🙂

A existuje něco, co nemají rády, čím je odehnat ?

Nejlepší odpověď
gecco

Pach a vlhkost potu…
Zkus repelent z Alpy a hřebíčku – mně funguje.
😉

Další odpovědi
štamgast

Pot, smrad, teplo, světlo řekl bych.

anonym

Lidský pot a teplo člověčího živočicha samého.
Odhánět je můžeš třeba rukou,ale repelent by snad zabral.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=repelen­t+na+mu%C5%A1ky

arygnoc

tie >otravné mušky< (octomiky?) priťahuje v prvom rade vydychovaný kysličník uhličitý ako produkt metabolizmu – sľubuje odpadné látky muškami využité ako potrava (kysličník uhličitý je produkt vylučovaný i kvasením – a jeho prítomnosť pre hmyz prísľub potravy – preto hmyz priťahuje i napr. pach octa).

na odpudenie je dobrý napr. hřebíček, kadidlá a pod., alebo vytvorenie „pascí“ napr. zo zvyškov ovocia (vložte do igelitového sáčku a narobte do neho drobné otvora – dnu mušky vletia, ale von sa nedostanú).

😉

mosoj

http://prebral­.net/bestiar/muchny­.htm

anonym

Arygnoc ,vždyt je noc!
Octomilky?To asi venku nebudou.

arygnoc

že bola otázka položená cca 20:30 selč (čo nie je >noc<), neznamená, že sa vzťahuje na otravovanie muškami >teraz<.
alebo hej?

😉

a 20:30 nepovažujem za >noc< ani za polárnym kruhom.