Lucyfer

Co přesně znamená slovo „erární“?

Např. erární pantofle.

Nejlepší odpověď
ahold

Samotné slovo ERÁRNÍ znamená STÁTNÍ.
Ale význam spojení erární pantofle se dá vyložit jako: půjdeš do vězení (stát se ti postará o oblečení a obutí.
Podobně se dá vyložit „půjdeš do tepláků“.

Další odpovědi
autacek

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=er%C3%A1rn%C3%AD+v%­C3%BDznam&oq=er%C3%A1rn%­C3%AD&aqs=chro­me.1.69i57j0l4­.3209j0j4&cli­ent=ms-android-samsung&source­id=chrome-mobile&ie=UTF-8

Rokio

Pokud jde např. o erární ponožky, znamená to, že je v obchodě může použít kterýkoliv zákazník.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

ahold Zajímavé, díky.
Mně přišlo, jak když to lidi hojně používají ve smyslu, že je něco staré, náhradní/do zásoby.
Díky všem.

Dochy

Přeneseně se často používá ve smyslu společné/volné… Když u nás jdeš k někomu na návštěvu, tak ti půjčí „erární“ pantofle, nikoli pantofle pána domu…