Avatar uživatele
xylofon15

Co přesně umí člověk co je zámečník ?

Co přesně umí člověk co je zámečník ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4107 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jak který. Většinou však zvládá všemožné práce s kovem. I zámečníků je několik . Učební obory jsou třeba : Zámečník, strojní zámečník, stavební zámečník, důlní zámečník … a možná ještě několik dalších

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

mrkni do zdroje a dozvíš se leccos a to nejen o zámečnících

Zdroj: http://www.oc­cupationsguide­.cz/cz/pribuz­n/povolani.as­px?Par=724.htm

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
sevos

Podle toho,co se naučil,ale měl by znát všechnu práci se železem,svařovat ,točit závity,atd…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím co se učí zámečník v této době, ale když jsem se za komunistů učil já, tak zámečník musel ovládat všechny obráběcí stroje (tenkrát ještě nebyly ovládané počítači, čili všude jen mechanika). což znamená soustruh, frézu, stolní vrtačku,učil se svářet jak autogenem tak se svářečkou.Čili takový všeuměl s kovem.
Fabriky si dobrých zámečníků vážily, protože dokázali rozebrat mašinu, vadnou součástku vyrobit a zase dát mašinu dohromady.
A tato profese se hodí i tomu kdo má rodinný domek.Pokud má člověk nářadí, tak si hodně věcí doma dokáže sám opravit (myslím tím mechanické věci, elekroniku asi neopraví).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ema Rychlá

K nám se teda před týdnem zastavil zámečník praha 13 a musím říct že to je skutečně frajer. Takové nářadí které měl s sebou jsem nikdy předtím ještě neviděla a jak si s tím však panekču věděl rady. Je to profík, takových je málo a bude méně.

Nový příspěvek