Henry1660

Co přesně je za obor rekreologie?

Setkal jsem se s tím v popisu jedné knihy. Na internetu mi to nachází obory na vysokých školách…
Co přesně to, ale vlastně znamená ta rekreologie?

Nejlepší odpověď
marci1

Rekreologie je oborem aktivního prožití volných chvil.
Je oborem mladým, vznikajícím se stoupající duševní i fyzickou zátěží našich povolání v dnešním uspěchaném světě. S tím se pojí nové požadavky na kvalitní odreagovaní se, odpočinek a plné využití volného času. Zaměření oboru není úzce specializované, naopak specializací se nabízí více, neboť i volnočasových aktivit je pestrá paleta. Většinově se však soustředí na aktivity sportovní – tradiční i netradiční. Co je pro obor velmi podstatné a nezbytné, je komunikace s lidmi – právě o práci s lidmi-klienty tu běží. 🙂
Podrobněji ve zdroji: http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/special-o-oborech-rekreologie

Další odpovědi
Drap

Obor zabývající se rekreací a volným časem.