Alesh

Co přesně je voština?

Přemýšlím o koupi tohoto stolu http://www.bra­dop.cz/jidelni-stoly/2013-s110.html
Materiál: voština, lamino, ABS hrana v dřevodezénu

Co je to ta voština? Je to dobrý nebo na ho…? Chci nějaký kvalitativně rozumný materiál, prostě vyvážený poměr cena/výkon. Aby na něj šlo položit i teplý hrnky, neodřelo se to jen tak jednoduše atd.

Nejlepší odpověď
Drap

Dřevo to sice neni, ale běžně se to používá. Při slušném zacházení vydrží poměrně dlouho..Čti zde:
http://lidovys­lovnik.cz/index­.php?dotaz=vo%9A­tina

Další odpovědi
Kepler

Voština původně znamenalo prázdné včelí voskové plásty. Dnes se voštiny z podřadného materiálu používají kvůli ušetření dřeva a vylehčení výrobku. Povrchová úprava je OK. Ale chlapské bouchnutí do stolu může znamenat taky jeho konec. Taky se z toho dělaly bytové dveře v panelácích. Stačilo prokopnout.

marci1

Definice voštinové desky by mohla znít takto: jedná se o lehkou konstrukční desku vhodnou pro výrobu nábytkových dílců, která má velmi dobré mechanické vlastnosti při výrazném snížení hmotnosti oproti klasickým dřevotřískovým deskám. Rozdíly v hmotnosti jsou tím větší, čím je deska silnější a můžou činit 30 až 50%, což rozhodně nejsou zanedbatelná čísla. Jako materiál pro výrobu voštin se používá recyklovaný pevný papír (karton). 🙂

Zdroj: http://www.svet-bydleni.cz/vos­tinove-desky-material-budoucnosti-nabytku

Lamalam

Voština není označení pro žádný materiál, ale to slovo vyjadřuje jeho mřížkovanou strukturu. Voština může klidně být z papíru.

nonnel

Voština také je vous na klasu. Je to ten vous oddělený od zrna.

Danina65

Voština může tedy být i označení člověka, který je příjemný jako voština v tedy ehm,v te části zad, kde už záda pomalu ztrácí své slušné pojmenování.

Dochy

v kontextu je voštinová konstrukce type sendvič… nahoře a dole tenká deska, předpokládám s omyvatelnou povrchovou úpravou, mezi tím šestiúhelníková mřížka, pravděpodobně z tvrzeného papíru. Ta voština tomu dodá objem a pevnost při nízké hmotnosti.

Dochy

Danina: V prdeli není voština, ale osina 😉
Věděla bys o co jde, pokud by se tu ještě sklízelo obilí (zvláště oves) klasicky. ale lze „zažít“ i při jiných příležitostech.