Peeeett

Co pomůže na zarudlou svědivou kůži?

Je něco účinného na zarudlou kůži která hodně svědí a loupe se? Mám to jen za jedním uchem už několik měsíců vyzkoušela sem různé mastičky a někdy se na to chvíli uklidní ale zase se to vrátí, to svědění je někdy opravdu šílené. Muže to být nějaký zánět? Než lékaře se nejspíš neobejdu.. dekuju za rady

Odpovědi
annas

Nejdříve je nutné zjistit příčinu svědění, pak vybrat vhodnou mast či řešit to jinak.

Mastí je mnoho, ale ne každá zabírá a na každého. Domníváte se, že je vhodné hledat rady na netu od laiků?

Záleží také na tom, zda jde o pohled čínské medicíny – na vině mohou být vnitřní orágny, nebo tradiční medicíny – to určí lékař z krve.

"Jak si poradit?

Svědění může souviset s mnoha chorobami. Při současném objevení vyrážky vyhledejte kožního lékaře.

Jestli ale na kůži nic nemáte, vydejte se v první řadě za praktikem.

Základní laboratorní vyšetření krve může napovědět, jestli nejsou na vině ledviny, žlučník nebo cukrovka.
https://www.pro­zeny.cz/clanek/sve­di-vas-cele-telo-ale-vyrazku-nemate-mohou-za-to-tyhle-skryte-nemoci-42235

Edison

Pokud buleš léčit příznaky, bude se problém vracet, což se Ti evidentně děje. Je potřeba léčit příčiny. K tomu je potřeba je znát. Pokud je neznáš, my Ti je tu neřeknem. Ne, že bychom nechtěli, ale… tohle prostě může jen lékař při osobní návštěvě a vyšetření.

ivzez

Ano, je.
Návštěva lékaře a řídit se jeho pokyny.

Opravdu nechápu lidi, kteří si nechají „rozjet“ nějaký zdravotní problém
a po několika měsících jej začnou řešit s laiky v internetu.

Copak netušíte, že jste svým přístupem mohla problém „zmrazit“,
že teď může trvat i roky, než se jej zbavíte (pokud vůbec)?

Kalim_YT

Je to velice individuální.. Záleží jestli je to nějaká infekce, nebo podráždění kůže. Jestli tam jsou i pupínky může se jednat o kopřivku, jestli ne, je to buď exém, na to jsou mastičky, nebo podráždění, to pomáhá aloe vera, netřesk a byliny, pomůže i pít zelený čaj.

orwell

Jen aby to nebyla lupénka. Rozhodně zajdi na kožní! Zatím můžeš vyzkoušet dermální emulzi EXCIPIAL (tu mastnější), několikrát denně. Stojí něco kolem 200,– Kč (200 ml) a lze ji koupit v lékárně i volně. Tím nic nezkazíš. Pokud je to lupénka, tak Bůh s tebou. S tou se opravdu těžko bojuje a většinou je to bez vyhlídky na trvalé uzdravení.

nyjono

Pokud se to uklidní a zase vrátí, bylo by dobré vědět, po čem, kdy se to zklidní a kdy vrátí.
A … kožní lékař by ti jistě poradil zodpovědněji, něž kdejaký laik tady.

Edison

Nujono, já nejsem „kdejaký laik“! To si vyprošuji!!! 😁