deliris

Co obnáší vedlejší činnost?

Dobrý den, co všechno musí udělat někdo, kdo se chystá zahájit svou vedlejší činnost? Jaké jsou povinnosti vůči státu? Může si tak uplatňovat výdaje paušálem?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročíst některé odpovědi, třeba se dovíte, co potřebujete.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=vedlej%C5%A1%C­3%AD+%C4%8Din­nost&sa=Vyhle­dat#906

Další odpovědi
Hlada

Jestliže budete mít za vedlejší činost podnikání na ŽL, tak můžete podle uvážení uplatňovat z této činosti výdaje paušálem. V daňovém přiznání pak vyplníte příslušný oddíl. Nemusíte platit zálohy sociálního a zdravotního pojištění. To zaplatíte najednou po podání daňového přiznání a přehledů pojišťovnám.