reika

Co nasadit do betonových tvárnic?

Zdravím všechny. Betonovými tvárnicemi jsem oddělila záhony se zeleninou od travnaté plochy a nasadila jsem do nich jahody. Bohužel se jim v nich moc nedaří, uvažuji, že je zruším. Co ale do těch tvárnic nasadit? Nemohli by jste mi , prosím, poradit? Napadly mne byliny nebo nějaké květiny, ale jaké, aby se jim v těch tvárnicích dařilo? Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Jahodám se nedaří ne proto, že jsou v tvárnicích, ale pouze proto, že nemají to co potřebují. Podobného bude se vším ostatním.
U jahod, byla zřejmě malá zálivka. Lze předpokládat, že v tvárnicích potřebují více vody, než na záhoně.

Další odpovědi
Ametyst

Do tvárnic jsem zasela astry. Ještě do dalších cibulky gladiol, ale tvárnice jsou umístěny podél zdi, takže gladioly budou mít oporu. Jsou moc vysoké.

elkon

Nic, kolem záhonů bych dal obrubníčky, ne nějaké „opičárny“. A píšeme byste, ne by jste.