Zplic

Co můžu vyrábět, aby mě to bavilo a aby to bylo produktivní?

Potřebuji nějakou inspiraci. Chci vyrábět nějaké ruční výrobky. Tyto výrobky chci poté prodávat na internetu. S prodejem nemám problém, ale nenapadá mě, co bych mohl vyrábět. http://www.fler.cz/ Tato stránka mě příliš neinspiruje. Máte nějaký tip? Díky!
Doplňuji:
Něco, co by se dalo dělat ručně bez nutnosti mnoho strojů.
Malé ruční výrobky jsem ještě nikdy nedělal, ale chtěl bych s tím začít. Proto nemůžu říct, co mě bude bavit. Budu to dělat sám. O co by mohl být zájem – to čekám spíše od vás. Ano, pomůže mi cizí inspirace, takže pokud už někdo něco takového dělá, tak budu rád za inspiraci.

Nejlepší odpověď
Pájo

Asi bych prvotně vybral materiál, který mi je nejbližší… textil, kůže, dřevo, ocel, keramika, papír, kámen, sklo…
Pak zhodnoťte vaše možnosti na opracování tohoto materiálu… ručně, strojově, jak jinak…
K nalezení správné odpovědi Vám pomůže možná cizí inspirace, ale ve finále jen vaše odpovědi na vaše vnitřní otázky typu…

Co mne baví?
Chci to dělat sám nebo mám někoho, kdo mi může pomoci?
Kdo mi může pomoci?
Co umím nejlépe?
O co by mohl být zájem?
Co bude originální a tudíž žádané?
Nedělá to už někdo jiný?
Pokud ano, jak to já mohu dělat lépe/hezčí/lev­nější/rychleji

Doplňuji:
Za takové „inspirace“ (podnikatelské plány) se v dnešní době platí.
Stejně si myslím, že bys měl vycházet z něčeho, v čem jsi už teď dobrej, nebo z toho, co je tvým koníčkem… máš-li něco nabízet, měl bys v tom být dobrej (spíš lepší, než jen dobrej)…to je taková moje, možná zastaralá, představa.
Já si totiž (ani na internetu) nekoupím nic od amatéra.

Další odpovědi
lexx

Hochu, v Republice České perspektivy není. Trh je přesaturován neprodejným zbožím a levným Asiátům konkurovat nelze. Jsi-li mladší 30 let vykašli se na studium, uč se leda řemeslo, jazyky a pomáhej si z Kocourkova pryč, jednou budeš litovat ztraceného života. Ale to je můj názor, dělej jak umíš. Mnoho zdaru.