kia

Co může být příčíinou poruchy zapalování sporáku?

Mám kombinovaný sporák MORA s plynovými hořáky na plotně. Při zapalování předních dvou hořáků
Při stisknutí tlačítka zapalování mi skáče jiskra pouze u dvou zadních hořáků, takže přední dva hořáky musím zapalovat ručně zapalovačem. Stává se někdy, že pokud je horká trouba, naskočí i ty dva přední hořáky při použití tlačítka zapalování, ale jen někdy. Poradíte?

Odpovědi
Edison

To je na servis. Hořáky jsou jedním pólem elektrické soustavy. Nevyloučil bych potřebu pečlivého vyčištění sporáku, přesněji trubek pod krycí deskou. Mohou tam být někde přechodové odpory. Spíš bych so svěřil odborníkovi.

Dochy

Sundej vršky od hořáků, pořádně vyčisti, vyber bordel (bacha ať si neucpeš trysky). Pak pořádně vyčisti zapalovací elektrody – resp jejich izolátory. Dost často jde svod po povrchu těch izolátorů, místo toho aby se udělala jiskra k hořáku. Nech to uschnout a pak vyzkoušej. Pokud to stále nepůjde, najdi si někoho na servis.