Mel.

Na televizi mi nejdou naladit programy (nova,prima atd.) Potřebuji vysvětlení krok za krokem jak pro malé dítě prosím 🥺

Dobrý den,potřebují prosím pomoc,koupila jsem si novou televizi (Sencor VIDAA) do nového bytu ,který ale nemá anténní zásuvku, jak naladit programy? Jsem co se týče technologie úplně vedle,není to vtip, manuál jsem zkoušela ale bez zapojení nějakého kabelů do té anténní zásuvky to asi nejde že? Nejedná se o žert,prosím o rady, děkuji 🥹

Nejlepší odpověď
elkon

Bez antény nelze. Pokud by to signál dovolil, tak použít pokojovou anténu.

Další odpovědi
Rokio

Pokud lze zakoupené zboží vrátit do určité lhůty, využil bych této možnosti. Jinak se zkus poradit se specialistou na televize v tom elektro-shopu.

Pepa25

TV potřebuje nějaký signál, bez něj je dotaz na ladění bezpředmětný,
Možnosti jsou:

  • společná TV anténa
  • „TV po kabelu“ typu ex-UPC/Vodafone apod.
  • vlastní satelit
  • vlastní (vnitřní) anténa
  • v případě nové TV s připojení k internetu (Smart TV) aspoň internet (WiFi).

Ujasněte si, co máte (budete mít), pak teprve budeme ladit.

Doplnění: pro použití chytrých funkcí je potřeba nastavit WiFi. Návod předpokládám máte nebo je tady https://mc-static.fast.e­u/manual/35/350593­33/35059333-im.pdf Jděte na str. 10 chytré funkce: dostanete se k nim přes „domeček“ – tam by někde mělo být Settings (Nastavení), kde se zadá heslo k Wifi. Pokud nemáte žádný anténní vstup, tak nemůžete používat v rámci tlačítka Imput (Vstup) TV, ale jen „domeček“. I v rámci připojení k internetu ale potřebujete buď aplikaci, která umí zobrazit „normální“ TV programy (obvyklé multiplexy) např. NejTV, LepšíTV apod. nebo webové rozhraní např. spustit.cz. Když to shrnu: anténa je jednodušší. Fakt tam žádná není?

Jiří Bohumil

Televize musí mít nějaký zdroj signálu. Buďto z TV antény pro pozemní vysílání (do konektoru té antény na TV), satelitní antény (nutné další příslušenství), nebo z internetu (rovněž nutné další zařízení + síť WiFi).
Pokud v domě, kde je Váš byt, není anténní rozvod a jde o lokalitu ve městě, jako TV anténu je možno většinou použít i nějakou pokojovou anténu, ktzerou vhodně umístíte dle možností v bytě. S tou by Vám mohli poradit v prodejně, kde jste kupovala TV, nebo v prodejně TV v místě Vašeho bydliště. To je nejjednodušší možnost, kterou je možno realizovat snadno.
Pokud v místě bydliště není dosti silný zdroj signálu, musí se instalovat vnější anténa a s tou by Vám asi musel někdo poradit a i ji vhodně instalovat.
Zřízení satelitního příjmu, nebo internetu, je trochu složitější, to by jste si musela objednat nejspíš u nějaké místní firmy, která se tím zabývá.
Vlastní ladění je pak nutné provádět dle manuálu k dané TV.