mija bill

co mám dělat????????

co mám dělat, když se semnou chce někdo bavit ale ja s ním ne ale nechci aby byl zklamaný?

Nejlepší odpověď
Andělé

Člověk by se měl naučit neřešit pocity druhých,pokud nikomu samozřejmě neublížím. Jinak je to jejich problém.
Bud sama sebou,pousměj se a odejdi a dál se tím nezabývej.
Kdysi jsem to také řešila. Nikdo z rodiny se mnou nechtěl do města,protože mám tolik známých,že jsem vlastně skoro nikdy nedošla tam,kam jsem chtěla,nebo došla až později…
Pořád mě někdo zdravil a zastavoval a rodina byla na nervy:-D. I mně to bylo pak nepříjemné a naučila jsem se,že když mě někdo zastavil i dnes,tak se jen pousměju a jdu dál s tím,že pospíchám…
Neboj se,bud sama sebou a neřeš je. Nauč se nedělat nic,co Ti je nepříjemné…
Doplňuji:
V týdnu jsem pomáhala paní uklízet barák po rekonstrukci. Byli tam ještě zedníci a ti nás vezli pak domů. Jeden z nich si na mě sehnal číslo a chtěl jít se mnou na kávu.Napsala jsem,že nejdu,ale nenechal se odbýt a do dneška mi neustále píše. Já se směju,ale jak se znám,když řeknu ne,tak NE!!:-D Prostě ne a ne a ne!:-)) A vůbec ho neřeším…:-))

Další odpovědi
Damiana

Když nechceš, aby byl zklamaný, tak se s ním klidně bav, ale drž si odstup a nedávej mu šanci na něco bližšího. Jestli tě ale někdo proti tvé vùli vyloženě obtěžuje a ty chceš být jen slušná, tak to nedělej. Dej najevo, co si myslíš, než se stane něco nepříjemného.
V práci je to samozřejmě něco jiného než v soukromí. Slušně někoho odpálkovat je mnohdy docela umění.

aramah

Jo holčičko jen se uč,
v životě se budeš muset bavit s lidmi, kteří ti nesedí a ještě se hezky usmívat :)

poa.li

Nevyvíjej aktivitu a jen reaguj. Snad to pochopí a přestane se snažit… A nebo si promluvte – v klidu samozřejmě.

briketka10

přesně jak píše Aramah až budeš mít třeba v práci šéfa „psa“ tak se s ním budeš muset bavit a smát se na něj od ucha k uchu..
nejen v práci na úřadě a všude jinde..

www

Nejprve si přesně ujasni co vlastně chceš a zdali vůbec.
Pak už ti nebude nic bránit jasně se dotyčnému vyjádřit.

anonym

Musíte si, moje milá, sama napřed vybrat, co chcete více: zachovat si soukromí a nepouštět se do debaty, anebo Vám na dotyčném natolik záleží, že ho nechcete zklamat i za cenu obětování svého pohodlí. Pokud si toto ujasníte, máte řešení na dlani. Odmítnout lze nekompromisně i šetrnou formou.