Danielson

Co když najdu sraženou kočku? Smím volat na policii?

Takhle o nočním čase jdu domů a najednou se leknu mrtvolky solidně sražené kočky. Leží tam na kraji silnice. Je policie povinná odklidit zvíře? Smím zavolat s tímto ohlášením na policii?

Odpovědi
anonym

Policajti minimálně vědí, koho v dané lokalitě zavolat.
Taky je v takových případech volám – pravda, obvykle kvůli větším mršinám – srny, psi…
😉
Ale měl jsem známého, ten takové mršiny sbíral a nosil je – jako krmení, dravcům, byl ornitolog.

marci1

Nález uhynulého zvířete můžeš oznámit obci, přímo asanační firmě nebo městské policii.
http://www.po­moczviratum.cz/cs/490-co-delat-pri-nalezu-uhynuleho-zivocicha-ci-opusteneho-domaciho-zvirete

MK44

Policie asi kvůli mrtvé kočce nevyjede – takhle kdyby šlo o koně nebo o jelena … Jinak viz Mowla a marci1.

Ovšem pokud kočka není sražena solidně, je namístě shánět veterináře, aby to ukončil. ☹

honza19hk

já bych ji tam nechal,příroda si poradí.