Daniel16

Když člověk vypije např. nápoj, kam spadlo klíště nakažené boreliozou, stane se něco?

Co když člověk vypije např. nápoj, kam spadlo klíště nakažené boreliozou?

Nejlepší odpověď
gecco

No – vypije s nápojem i trochu proteinů…
😉
Nákaza touto cestou je takřka vyloučena – teoreticky by k ní – snad, mohlo dojít tehdy, kdybys měl v ústech (…) otevřenou ranku a klíště se k ní dostalo natolik blízko a na natolik dlouho, aby mohlo dojít k přenosu borelií do tvé krve.

Další odpovědi
Minas

Myslím že se ti nic nestane, ale kdo ví, každopádně navštiv lékaře, nemůže tě poslat do Prčic, tady ti moc nepomůžem ;)