Xiaomi7

Co jsou to nemovitostní fondy?

Dobrý den,
Slyšel jsem, že existují nemovitostní fondy, kam investujete peníze a přichází vám pak měsíčně určitá část nájmu?
Nevíte někdo kde se toto dá zařídit nebo kde tyto fondy koupím ?
děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Nemovitostní fondy jsou velmi zajímavá konzervativní investice s potenciálem stabilního výnosu kolem dvou až čtyř procent ročně. Je nutno si dobře vybrat, který ano a který ne. Dá podílet na zajímavějších projektech s vyšší rentabilitou, investor se nemusí o nic starat a ve finále se často dostane i na vyšší čisté zhodnocení, než když se pustí do pronajímání bytu na vlastní triko. 🙂

Více: https://www.pe­nize.cz/podilo­ve-fondy/318380-investice-do-nemovitosti-misto-bytu-nemovitostni-fond

Další odpovědi
Arne1

Vím kde a jak, ale pravidla asi nedovolují abych to psal na sklo (snad napřímo).
Přítelkyně má například investici do takového fondu, vložila 240000 na pět let a každý měsíc dostane na účet tisícovku.

Pepa25

Nemovitostní fondy investují do nemovitostí, které nesou nájem – obvykle jsou to kancelářské nemovitosti, obchodní centra atd., ale mohou to být i bytové domy. Někdy jsou určeny jen pro velké investory jako tzn. fondy kvalifikovaných investorů, ale existují i fondy určené veřejnosti. Nesou sebou riziko, stejně jako všechny fondy nemají zaručený pevný výnos, v tomo případě např. mohou jít nájmy dolů, nemovitost může být dočasně nepronajatá, může být poškozena v rozsahu, který nebyl krytý pojištěním atd. Koupě podílových listů nebo akcií investičních fondů je možná přes správce (investiční společnost) nebo jím pověřené distributory.

Xiaomi7

Tak 2–4% není zas tak moc zajímavé to je tak na pokrytí inflace