Housenka1973

Co jsou to fridátní nudle?

Na ČT1 právě opakují úžasnou Takovou normální rodinku, v jednom z dílů chtěla Pavla po mamince fridátní (nebo frigátní) nudle. Nevíte jak se dělají?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Fridátní nudle

Potřebujeme tyto suroviny:
1 vejce
1,5 dcl mléka
80 g hrubé mouky
olej
sůl
POSTUP:
Do rozšlehaných vajec přidáme mléko a sůl, přimícháme hrubou mouku a vytvoříme řidší těsto. Z něho na olejem vymazané pánvi upečeme palačinky, necháme vychladnout a nakrájíme je na delší úzké nudle asi 5 cm dlouhé a 3 mm široké. Nakrájené nudle osmahneme na rozehřátém oleji dozlatova. Do vývaru je dáme těsně před podáváním.

Zdroj: http://kuchar­ka.cwa1.net/re­cepty.asp?j=2495&dki­d=4&Na=fridat­ni_nudle

Další odpovědi
elektrikář

Jsou to na jemno nakrájene a lehce osmažené palačinky.Používá se to se sekanou petrželkou
jako rychlá zavářka do polévky.