Vlčice777

Co jíst když má někdo vychlípené střevo? Dá se to vůbec uzdravit?

Nejlepší odpověď
hanulka11

To je velice nepříjemné onemocnění a něco jsem k tomu našla stojí to za přečtení

Divertikulóza
Mnohem závažnější je však divertikulóza. Tento stav se vyskytuje především u lidí starších padesáti let a může jej vyvolat nadměrný tlak při vyprazdňování střev. Vnitřní tlaky v tlustém
střevu někdy způsobí vychlípení stěny střeva. Také vychlípení má podobu malých váčků zvaných divertikly a proto se tento stav nazývá divertikulóza.

Divertikulózu neprovází bolest
ale může posléze vést k bolestivému stavu zvanému divertikulitida. Když se vychlípeniny ve střevě zanítí, můžete mít silné bolesti v oblasti břicha. Pokud tento stav neléčíte, může dojít k prasknutí – perforaci – vychlípeniny ve stěně tlustého střeva a k výronu hnisu a bakterií do břišní dutiny. Podobné potíže způsobené zácpou je možné léčit, ale vhodnější by bylo jim předcházet. Stačí, abyste nepatrně změnili svůj životní styl a stravovací návyky.

http://www.vi­tejdoma.cz/ro­dina/vyziva.4/za­zivaci-potize-a-zdrava-strava.5002.html

quentos

… a co teprv když je někdo chlípné střevo – to se vyléčit nedá.