marcelka

co je znamená slova aktivně a pasivně .

při cizím jazyce mám psáno aktivně a pasivně, ráda bych věděla co které slovo znamená.

Odpovědi
Nuk nuk

V případě znalostí jazyka to znamená toto:

Pasivní znalost – je pokud dotyčný v daném jazyce umí přečíst text a rozumí mu (nebo alespoň pochopí, o čem se píše) případně rozumí mluvenému slovu, pokud je přednes srozumitelný a lehký. Neumí ale jazyk sám používat nebo jen minimálně, nedokázal by třeba sám odpovědět na dopis nebo vést plynulý rozhovor.

Aktivní znalost – znamená, že dotyčný ovládá na dané úrovni, všechny dovednosti. Tj. nejen rozumí, ale umí i komunikovat a to jak slovem tak písmem.

anonym

u kuřáků třeba:

kouřím aktivně.. já sem ten co kouří cigaretu
kouřím pasivně.. já sem ten nekuřák co vdechuje kouř ostatních..