skorcovaz

Co je větší než Bůh? Horší jako ďábel? Chudí to mají! Šťastným to chybí! Když to budeš jíst, zemřeš!

Co je to?

Nejlepší odpověď
quentos

NIC ;{)>

Další odpovědi
anonym

„Nic“ není větší než Bůh a nic není horší než ďábel. Chudí mají skoro nic a šťastným už nic nechybí. Když nebudeš nic jíst, tak zemřeš …

a proč se tu bavíme o ničem ? 🙂

oo

že by hlad…

EKSOT123

Jsem možná natvrdlý, nechápu, jak může být NIC větší než Bůh a horší než ďábel. To další je OK.

EKSOT123

Aha, Nichts ist größer als Gott. Ale svedu to na ge0rge, napsal to blbě, i když dobře. Ono se to „nic“ dá těžko za něco uchopit, ale zdá se mi, že se tu prolínají minimálně dva rozdílné významy „nic“. „Nic není větší, než Bůh“, je myšleno jakože z celkové množiny „VŠEHO“ není nic konkrétního jednotlivého větší než On. Tedy není míněno „nic“, ale cokoliv, žádná z jednotlivách věcí. Podobně v němčině v kladné větě.
Naproti tomu, třeba v „chudí (ne)mají skoro nic“ se už bavíme opravdu o ničem, o nulovém zbytku z něčeho. Takovéto skutečné nic nemůže být větší než Bůh. Možná by se takhle dalo posoudit, který způsob v jednotlivých případech je správnější, jestli český, nebo německý.
Ale připadá mi, že momentálně je nic větší než můj rozum (bohužel asi ne, že „nic není větší než můj rozum“ – jak by to asi řekli, odlišili Němci?-možná takto: Der, die, oder das Nichts ist größer als mein Verstand x Es gibt nichts Größeres als mein Vernunft ) takže končím, možná ještě něco k tomuto dodám.

dagry

Teda quentosi, tak teď jsi mě dostal. A když tak nad tím zapřemýšlím, tak zjiťuji, že máš asi pravdu. NO jo, pan učitel se nezapře :+).

quentos

hehe ;{)>