Avatar uživatele
skorcovaz

Co je větší než Bůh? Horší jako ďábel? Chudí to mají! Šťastným to chybí! Když to budeš jíst, zemřeš!

Co je to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4917 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

NIC ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

„Nic“ není větší než Bůh a nic není horší než ďábel. Chudí mají skoro nic a šťastným už nic nechybí. Když nebudeš nic jíst, tak zemřeš …

a proč se tu bavíme o ničem ? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oo

že by hlad…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Jsem možná natvrdlý, nechápu, jak může být NIC větší než Bůh a horší než ďábel. To další je OK.

před 1966 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Aha, Nichts ist größer als Gott. Ale svedu to na ge0rge, napsal to blbě, i když dobře. Ono se to „nic“ dá těžko za něco uchopit, ale zdá se mi, že se tu prolínají minimálně dva rozdílné významy „nic“. „Nic není větší, než Bůh“, je myšleno jakože z celkové množiny „VŠEHO“ není nic konkrétního jednotlivého větší než On. Tedy není míněno „nic“, ale cokoliv, žádná z jednotlivách věcí. Podobně v němčině v kladné větě.
Naproti tomu, třeba v „chudí (ne)mají skoro nic“ se už bavíme opravdu o ničem, o nulovém zbytku z něčeho. Takovéto skutečné nic nemůže být větší než Bůh. Možná by se takhle dalo posoudit, který způsob v jednotlivých případech je správnější, jestli český, nebo německý.
Ale připadá mi, že momentálně je nic větší než můj rozum (bohužel asi ne, že „nic není větší než můj rozum“ – jak by to asi řekli, odlišili Němci?-možná takto: Der, die, oder das Nichts ist größer als mein Verstand x Es gibt nichts Größeres als mein Vernunft ) takže končím, možná ještě něco k tomuto dodám.

před 1966 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dagry

Teda quentosi, tak teď jsi mě dostal. A když tak nad tím zapřemýšlím, tak zjiťuji, že máš asi pravdu. NO jo, pan učitel se nezapře :+).

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

hehe ;{)>

před 4917 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby