Bronzový

Co je větší než Bůh? Horší jako ďábel? Chudí to mají! Šťastným to chybí! Když to budeš jíst, zemřeš!

Co je to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

NIC ;{)>

Další odpovědi:

Zlatý

"Nic" není větší než Bůh a nic není horší než ďábel. Chudí mají skoro nic a šťastným už nic nechybí. Když nebudeš nic jíst, tak zemřeš ...

a proč se tu bavíme o ničem ? :-)

Pokročilý

že by hlad...

Diskuze k otázce

Pokročilý

EKSOT123

Jsem možná natvrdlý, nechápu, jak může být NIC větší než Bůh a horší než ďábel. To další je OK.

Pokročilý

EKSOT123

Aha, Nichts ist größer als Gott. Ale svedu to na ge0rge, napsal to blbě, i když dobře. Ono se to "nic" dá těžko za něco uchopit, ale zdá se mi, že se tu prolínají minimálně dva rozdílné významy "nic". "Nic není větší, než Bůh", je myšleno jakože z celkové množiny "VŠEHO" není nic konkrétního jednotlivého větší než On. Tedy není míněno "nic", ale cokoliv, žádná z jednotlivách věcí. Podobně v němčině v kladné větě.
Naproti tomu, třeba v "chudí (ne)mají skoro nic" se už bavíme opravdu o ničem, o nulovém zbytku z něčeho. Takovéto skutečné nic nemůže být větší než Bůh. Možná by se takhle dalo posoudit, který způsob v jednotlivých případech je správnější, jestli český, nebo německý.
Ale připadá mi, že momentálně je nic větší než můj rozum (bohužel asi ne, že "nic není větší než můj rozum" - jak by to asi řekli, odlišili Němci?-možná takto: Der, die, oder das Nichts ist größer als mein Verstand x Es gibt nichts Größeres als mein Vernunft ) takže končím, možná ještě něco k tomuto dodám.

Bronzový

dagry

Teda quentosi, tak teď jsi mě dostal. A když tak nad tím zapřemýšlím, tak zjiťuji, že máš asi pravdu. NO jo, pan učitel se nezapře :+).

Zlatý

quentos

hehe ;{)>

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1178
Zlatý annas 1071
Zlatý quentos 914
Zlatý mosoj 588
Zlatý led 573
Zlatý hanulka11 556
Zlatý marci1 555
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 394
Zlatý Kepler 391

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.