Zvídavec

Co je uživatelské jméno? Jaké heslo je to správné?

Často požadované dotazy,ale ne vždy přijímané, jako ty správné.Jak na to ?

Nejlepší odpověď
alenka901

Uživatel v oblasti počítačů označuje člověka, který používá počítačový systém. Pro účely bezpečnosti, záznamu prováděných akcí nebo správy zdrojů může být vyžadována identifikace uživatele. Pro potřebu identifikace má uživatel konto (uživatelské konto, účet), uživatelské jméno a ve většině případů heslo. Uživatelé pro přístup k systému používají uživatelské rozhraní.

Uživatelé jsou také obvykle líčeni jako typ lidí, kteří používají systém bez kompletní technické znalosti potřebné pro úplné pochopení systémů.[zdroj?] V počítačovém žargonu jsou také děleni na začátečníky (lamy, BFU) a pokročilé uživatele (power-users).

Další odpovědi
LuciJe

Uživatelské jméno je jméno, přezdívka, či jiné slovo (či jejich kombinace), kterým se uživatel přihlašuje ke službě. Heslo by správně mělo být dostatečně dlouhou kombinací písmen a čísel, aby nebylo snadno rozluštitelné.

Dandi

Mrkněte na stránky http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Wi­kipedie:Uživa­telské_jméno

Lencis

Pochopila jsem dotaz tak, že nechcete vysvětlit pojem uživatel a heslo, ale hloubáte nad tím co vypsat když se někde tento pojem objeví.

Můj pohed je následující:

Uživatelské jméno je shluk písmen, která většina uživatelů skládá tak, aby foneticky zněla jako jméno, ale není to pravidlem. Najdeme i nicky typu ABX nebo bflm nebo XL007… pod tímto „jménem“ po té uživatel vystupuje. Je tak podepsán pod příspěvky, je tak oslovován atd…

Heslo je unikátní kód, který nás pustí do určitého systému (tedy do nějakého webového prostoru, kam se dostaneme jen po registraci), případně nám umožňuje právě vystupování pod našim uřivatelským jménem s kterým je většinou vázán i uživatelský profil. Heslo by se nemělo podceňovat, pokud jde o ochranu osobních dat (např. vstup do emailové schránky apod). Určitě je vhodné využívat kombinaci písmen i číslic, využívat velkých i malých písmen.

No a na závěr bych vřele doporučovala nepoužívat stále dokola a všude jen jedno uživatelké jméno (jeden nick) případně i s heslem. Pokud patříte k těm co jsou v tomto konzervativní a vypisujete všude stejné údaje, zkuste si vaše „oblíbené“ uživatelské jméno hodit do jakéhokoliv vyhledavače. Budete překvapeni kolik informací jde o vás velmi snadno dohledat !!!

Attack-design

uživatelské jméno -.pod jakým chci vystupovat, heslo nejlépe kombinace malých,velkých písmen a čísel