Avatar uživatele
Bedrunacz

Jaky nazev webove stranky nemuzu použít?

jedná se mi o to, kdyby treba například nebyla registrována doména nike.cz, zdali bych si ji mohl registrovat a pouzivat, nebo bych tím porušoval autorská práva?
Doplňuji:
psal jsem, kdyby napriklad NEbyla registrována… samozrejme ze se mi jedná uplne o jinou stranku, ktera je jiz registrovana s domenovou koncovkou .com, ale ne s koncovkou .cz

Zajímavá 0 před 3537 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

No, jasně, že můžeš, pár lidí na těchhle registracích domén známých firem apod. krutě vydělalo. Přeci můžeš mít v plánu být největší prodejce obuvi Nike, tak proč by sis takovou doménu nemohl registrovat? Samozřejmě, že musí být volná, to je nám oběma jasné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Můžeš si zaregistrovat jakou chceš, pokud je volná. Ale je riziko, že se majitel značky bude hlásit o doménu a pokud prokáže oprávněný zájem, tak Ti doménu mohou odebrat. podrobnosti urcite budou na nic.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Když je doména registrovaná tak logicky asi těžko si registruješ stejnou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neexistuje nic jako nárok na název domény. Stále však platí autorské právo – pokud vyděláváš na nějakém produktu, musíš mít smlouvu s majitelem a většina zisku jde jemu…Pokud by byla stránka nezisková – třeba jen informační/…, pak není co řešit. (jen na tom nesmíš jakkoliv profitovat)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Takovou stránku si zaregistrovat můžete s určitým rizikem. Pokud nebudete mít jiný vztah k registrovanému jménu (např. se tak jmenujete nebo se tak jmenuje Vaše firma), tak v případě zájmu vlastníka jména (firmy či člověka) soud rozhodne, že mu máte doménu přenechat. A nechá Vás dohodnout se na ceně. Pokud oprávněná osoba nebude souhlasit s cenou Vámi požadovanou, tak ji určí soud. Aby to bylo složitější, tak se vše nejprve řeší před rozhodcem.

Postup je jasně daný a musíte s ním souhlasit při registraci domény. Vše potřebné je zde: http://www.nic­.cz/page/314/pra­vidla-a-postupy/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek