Bedrunacz

Jaky nazev webove stranky nemuzu použít?

jedná se mi o to, kdyby treba například nebyla registrována doména nike.cz, zdali bych si ji mohl registrovat a pouzivat, nebo bych tím porušoval autorská práva?
Doplňuji:
psal jsem, kdyby napriklad NEbyla registrována… samozrejme ze se mi jedná uplne o jinou stranku, ktera je jiz registrovana s domenovou koncovkou .com, ale ne s koncovkou .cz

Odpovědi
Alesh

No, jasně, že můžeš, pár lidí na těchhle registracích domén známých firem apod. krutě vydělalo. Přeci můžeš mít v plánu být největší prodejce obuvi Nike, tak proč by sis takovou doménu nemohl registrovat? Samozřejmě, že musí být volná, to je nám oběma jasné.

Dochy

Můžeš si zaregistrovat jakou chceš, pokud je volná. Ale je riziko, že se majitel značky bude hlásit o doménu a pokud prokáže oprávněný zájem, tak Ti doménu mohou odebrat. podrobnosti urcite budou na nic.cz

Awe

Když je doména registrovaná tak logicky asi těžko si registruješ stejnou

anonym

Neexistuje nic jako nárok na název domény. Stále však platí autorské právo – pokud vyděláváš na nějakém produktu, musíš mít smlouvu s majitelem a většina zisku jde jemu…Pokud by byla stránka nezisková – třeba jen informační/…, pak není co řešit. (jen na tom nesmíš jakkoliv profitovat)

McArthur

Takovou stránku si zaregistrovat můžete s určitým rizikem. Pokud nebudete mít jiný vztah k registrovanému jménu (např. se tak jmenujete nebo se tak jmenuje Vaše firma), tak v případě zájmu vlastníka jména (firmy či člověka) soud rozhodne, že mu máte doménu přenechat. A nechá Vás dohodnout se na ceně. Pokud oprávněná osoba nebude souhlasit s cenou Vámi požadovanou, tak ji určí soud. Aby to bylo složitější, tak se vše nejprve řeší před rozhodcem.

Postup je jasně daný a musíte s ním souhlasit při registraci domény. Vše potřebné je zde: http://www.nic­.cz/page/314/pra­vidla-a-postupy/