df

Co je u vás nejdůležitější při nakupování v e-shopu?

Jak vybíráte eshop a jaká kritéria musí splňovat kupované zboží?

Odpovědi
Dochy

Důležitá kritéria:
zboží (musí tam být to co chci)
dodací lhůty
cena zboží
způsob a cena dopravy (nejraději zásilkovna, která je zpravidla dostupná místně časově i cenově na rozdíl od pošty, nebo osobní odběr pokud je v dostupné vzdálenosti)

Jaká kritéria na kupované zboží? Otázka na poněkud širokou a řekl bych neplodnou odpověď. Přeci tady nebudeme popisovat úplně vše co a proč kupujeme? 😉 Každý má jiné potřeby a preference. A jaké zboží? Technické, zelenina, drogerie, maso???

Drap

Cena a kvalita zboží a na kolik vyjde doprava.

Hlada

Cena, doprava zdarma nebo možnost osobního odběru.

ivzez

Pro mne jsou nejdůležitější reference (míním nezávislá hodnocení na jiných webech) dřívějších zákazníků a způsob, jakým prodejce řeší případné reklamace.

Je-li toto v pořádku, zajímám se o cenu, způsob dopravy, dodací lhůty, …

anonym

  1. eshop musí mít kvalitní 5hvězdičkové hodnocení na heureka.cz, jinak na něm nakupovat nebudu. Podle tohoto hodnocení vím, že s eshopem nejsou problémy při reklamacích, vratkách či v obecné komunikaci.
  2. eshop musí nabízet konkurenceschopnou cenu, idálně nejnižší cenu ze všech. Případně garanci nejnižší ceny s tím že je schopen ji snížit na úroveň konkurence pokud mu zašlu link konkurenčního eshopu kde je zboží levněji (tohle třeba umí tsbohemia.cz)
  3. vůbec mě nezajímají nesmysly jako slevy pro další nákup, kupony na jiné eshopy a podobné marketingové blbiny, pokud to v nějakém eshopu vidím rozhodně to na mne nepůsobí důvěryhodně
  4. eshop musí podporovat doručení na zásilkovnou (ze zásady bojkotuji služby české pošty a zásilkovna vychází z praktických i ekonomických důvodů nejlépe)
  5. eshop musí veřejně publikovat aktuální dostupnost zboží a termín ve dnech do kdy garantuje jeho doručení, pokud dostupnost zboží na skladě a odhadovaný čas doručení nevidím, nákup v takovém eshopu vůbec neuskutečním.

klaraholec

Rozhodně nejdůležitější je jakým způsobem je možné vrátit zboží.. myšleno do 14 dnů podle zákona, pak většinou koukám na recenze, pokud má 5 hvězdiček a hodně hodnocení tak nebývá sebemenší problém.