Jsemtady

Co je to za nemoc, kdyz ma nekdo pocit ze mu NIKDO nerozumi, nema rad lidi, je uzavrenej do sebe a vse sam zna nejlip?

Mam jednu kamaradku, v podstate uzasna osoba. Moc hodna, mila, puvabna a chytra je to i ing. … dobrou praci ma, ac asi lehce stresujici ..
Jenze .. neustale ji neco trapi, ac realne nema co, porad ma stavy kdy ma chut si to hodit, ma pocit ze ji nikdo nepochopi, max sem tam tatka, rika ze lidi jsou zli, nerada chodi treba do mist kde lidi jsou jako kino, obchod atp. Vzdy ma pravdu jinak vse otoci. Myslim ze ani moc nechape slovo kdyby/mozna .Trochu mi pripomina Sheldona z BBT. Co ji je je to normalni?

Nejlepší odpověď
zzzzz

To dokáže určit jen psychiatr. To že chodí nerada mezi lidi, nemusí být vůbec nemoc, třeba je to jen nějaká fobie, pak začne navazovat jedno na druhé a člověk se dostává na psychické dno. Pokud má stavy, kdy by si mohla ublížit, tak je třeba psychiatra navštívit co nejdříve.

Další odpovědi
arygnoc

neviem, kto je Sheldon z BBT.
ale to, čo tu popisujete, je jasný príznak psychózy – chce to návštevu u odborníka.

Damiana

Normální… S tím slovíčkem se rádo plýtvá…
Osobně bych to viděla jako počínající depresi způsobenou možným distresem z prácovního vypětí, možná ji trápí i to, že nemá partnera (z dotazu jsem pochopila, že je sama), zato silnou vazbu k otci, jako jediné autoritě. Doporučuji návštěvu psychologa, protože tam se kamarádka uvolní a skutečně vypovídá z toho, co ji ve skutečnosti trápí. Sociální fóbie, kterou také popisuješ, je důsledek nějakého problému, který vězí v jejím nevědomí. Rozlousknout to může jen dobrý psycholog důkladnou psychoanalýzou. Hlavně, ať tvoje kamarádka nezačne baštit nějaké pilule na uklidnění – to je cesta do pekel!

Reezo

Nejspíš jde o nějakou prožitou zkušenost, která ji poznamenala… Je jen na ní, jestli s tím chce něco dělat nebo ne, určitě bych ji do ničeho nenutil. Nejspíš půjde o nějakou psychózu. Je třeba ji chytře vysvětlit, jak se věci mají a, že nemůže mít absolutní pravdu. Je třeba, ji vysvětlit, že lidé nejsou zlé povahy. Každý člověk má v sobě dobro i zlo. Pouze záleží jak danou situaci zhodnotí mozek a jakou vyhodnotí reakci.